Yetişkin Kız Çocukları Tatili İçin Gidilecek En İyi 6 Yer

Her türden gezgin için tüm kızların yetişkin tatil destinasyonları seçeneklerimizle çok ihtiyaç duyulan gal zamanlarında kendinizi şımartın…

İle helen kahverengi

Balık kasesi kokteylleri, korkunç güneş yanığı ve şüpheli havaalanı özçekimleri; her biri tüm kızlar tatilinin bir ön koşulu. Bu kaygısız anların gençlik yıllarınızla sınırlı olduğunu düşünüyorsanız, neredeyse haklısınız. Tatiller artık çiftlerin inzivaya çekilmesi veya yetişkin gezileri şeklini alıyor. Ama kadın bağı yaşlanmaz, öyleyse neden seyahat etme bahanesini kaybedesiniz? Bunu göz önünde bulundurarak, yetişkin kızların tatili için en iyi yerlerden birkaçını topladık. Sadece eşleşen tişörtleri kaybet.

Bir Yetişkin Kız Çocukları Tatili İçin Gidilecek En İyi Yerler

Göz Alıcı: Mikonos, Yunanistan

Mykonos, St-Tropez-meets-Ibiza tarzıyla Yunanistan’a ışıltı ve cazibe sağlıyor. Cazip bir plaj, tekne gezintisi, yemek, içme, alışveriş ve gezi cenneti sunar. Parıltı ve ışıltının altında tarih, kültür ve Yunan adalarının ünlü olduğu muhteşem beyaz köylerle dolu bir ada var. Burası, kız arkadaşlarla kendinizi şımartmak, parlaklık ve çekiciliğin keyfini çıkarmak ve yine de kültürel deneyimlerin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Kültürel Bir: Floransa, İtalya

Bir kültür noktası olan bir kız tatili için, İtalya’da bir şehir tatili harikalar yaratır. Floransa, müzeler, sanat galerileri ve muhteşem duomolar için bir odak noktasıdır. Geziyle geçen uzun bir günün ardından dinlenebileceğiniz çok sayıda kafe ve trattoria da bulunmaktadır. Dünyayı seyrederken kendinize bir bardak gül ve lezzetli yiyeceklerle kendinizi şımartmak için ideal bir yer. Floransa’dan trenle sadece bir buçuk saat uzaklıkta olan Pisa daha turistik. Eğik Kule için yüzlerce ziyaretçi çekiyor, ancak şehrin geri kalanını keşfederek bulunabilecek çok sayıda gizli mücevher var.

Alışveriş Çılgınlığı: Kopenhag, Danimarka

İzinli hali ve rahat sakinliğiyle tanınan Kopenhag, gerçekten de X faktörüne sahip. Arnavut kaldırımlı, bisiklet dostu sokaklar ve gökkuşağı renkli şehir evleri, zanaat stüdyoları ve kafelerle dolu bu şehirde alışveriş yapmak harika bir olay. Tasarımla özünde bağlantılı bir başkent olarak Kopenhag’ın gelişen bir alışveriş ortamı var.

Kongens Nytorv’un içindeki ve çevresindeki bölge, son teknoloji moda markaları ve iç tasarım mağazalarıyla dolup taşıyor. Bang and Olufsen’in amiral gemisi mağazasını burada bulacaksınız. Bredgade, Amalienborg kraliyet sarayının yanından geçen büyük bir caddedir ve şehrin en iyi antika sanat ve mobilya satıcılarını içerir. Arne Jacobsen, Finn Juhl ve diğerlerinden klasikleri buradan alın. Jægersborggade, Kopenhag’ın en havalı caddelerinden biridir ve Hans Christian Andersen’in gömülü olduğu Assisten’s Churchyard’ın kenarında yer almaktadır. Burada kafeler, ikinci el ve diğer merak edilen dükkanlarla seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Parti Adası: Hvar, Hırvatistan

Hvar Town, Hırvatistan’ın en gözde tatil beldesidir ve ışıltılı kıyılarına Prens Harry, Keira Knightley ve Daniel Craig gibileri çekmiştir. Yatçılık türleri için bir mıknatıs ve çok sayıda pahalı ama rustik-şık deniz ürünleri restoranına sahip. Ka’Lavanda, Hırvatistan’ın en iyi kokteyl mekanı. Eski bir merdiven boyunca uzanan bu yapı, açık havada Avrupa içme kültürünün somut bir örneğidir. Carpe Diem’e gitmeden önce akşam yemeği sonrası içecekler için kızlarla birlikte gidin. Burası sadece bir bar değil, kendi parti adasına sahip. Saat 1’de Carpe Diem tekne feribotları insanları bardan adaya ateşin, palmiye ağaçlarının, yüzme havuzlarının ve DJ’lerin beklediği yerde parti yapar.

Tarihi Bir: Fes, Fas

Sanılanın aksine dünyanın en eski üniversitesi Oxford veya Sorbonne değil. Al-Karaouine Üniversitesi ve onu Fes el Bali’de bulacaksınız. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu duvarlı şehre adım atın ve orta çağa geri dönün. Medine’nin antik labirent benzeri mahallelerini Fes el-Bali’ye ve dört heybetli Fes Kapısı’na ziyaret edin. Kendine özgü Fas çini işleri ile ünlüdürler. Yürüyebilir veya cesursanız bir taksiye binebilirsiniz – gözüpek sürücüler canınız pahasına sizi bekletecektir.

Rahatlatıcı: Ubud, Bali

Ubud, Bali’nin kültürel merkezi ve şifa uygulamaları ile yerel sanat ve müzik için bir mıknatıs. Bir bisiklet kiralayın ve yemyeşil kırsalda ve çevredeki çeltik tarlalarında keyifli bir gezintiye çıkın. Ardından ağrıyan kasları bir Bali masajı ile rahatlatmak için geri dönün. Akşam, atmosferik Ubud Sarayı’nda geleneksel bir dans gösterisine göz atın.


Bunun gibi? Avrupa’nın en iyi sahil destinasyonlarına göz atın