Vietnam’ın Kayıp Cennetinin Eko Lüksünü Keşfedin

Son derece özel 50 villadan oluşan tatil köyü, çağdaş bir otelin tüm mod eksilerini içeren geleneksel bir balıkçı köyünün cazibesini yansıtıyor. Resepsiyondan kısa bir araba yolculuğu mesafesinde olan villamız iki katlı olarak düzenlenmiştir. Üst katta, körfezin muhteşem manzarasına sahip havadar, ışık dolu bir yatak odası ve alt katta, açık hava yağmur duşuna açılan bir giyinme odası-banyo bulunmaktadır. Ön tarafta, komşulardan tam bir mahremiyet sunan uzun bambu duvarlarla tamamlanmış kendi özel sonsuzluk havuzumuzu keşfediyoruz. Otelin özel çekiciliğine dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, Brad ve Angelina’nın burada çocuklarla tatil yaptıkları biliniyor. Güneş tepelerin ardından batarken, ıssız kumsala uzun gölgeler düşürürken ayakkabılarımızı çıkarıp balkona yaslanıyoruz.

Can sıkıcı görünebilir, ancak hem yetişkinler hem de çocuklar için eksiksiz bir ada deneyimi isteyenler için çok sayıda aktivite mevcuttur – yataktan havuza ve şezlonga dönmek elbette çok teşvik edilse de. Con Dao, ülkedeki en iyi deniz koruma örneklerinden biri olarak kabul edildiğinden, şnorkelle yüzme öğleden sonrayı geçirmek için harika bir yoldur. Teknemizin konforunda (yalnızca bir avuç diğer Six Senses misafirimiz eşlik ediyor) kristal suları keşfediyor ve rengarenk deniz yaşamına ve 340 mercan türüne hayret ediyoruz.

Bu cennet adanın çevresinde bir haftayı mutlu bir şekilde geçirebilseniz de, tesis konuklarını yerel yaşamı deneyimlemeye teşvik eder ve günlük servis hizmeti ve yakındaki kasabaya rehberli tarihi tur sağlar. Adaya musallat olan 11 sahipsiz hapishanenin başgösteren varlığını fark etmeden Con Son sokaklarında dolaşamazsınız. Tur rehberimiz bizi hapishanelerin en eskisi ve en büyüğü olan ve tarihi 1862’ye kadar uzanan Phu Hai’de gezdiriyor. Duyması zor hikayeler ama bu, Vietnam’ın çalkantılı tarihinin önemli bir fotoğrafı. Tur Hàng D’de bitiyorummYaklaşık 20.000 Vietnamlı mahkumun gömülü olduğu geniş bir anıt bahçesi olan ng Mezarlığı. Huzurlu ve güzel, hücrelerin üzücü karanlığına panzehir. Võ Th’in ünlü mezarı gösterildisen Sáu, 1952’de kurşuna dizilerek idam edilen ilk kadın.

Tesise dönüyoruz ve Six Senses’in iki restoranından biri olan The Market’te rahatlatıcı bir akşam yemeğinin tadını çıkarıyoruz. Rahat, açık hava esintileri ve nefis yerel yemekler ile ağız sulandıran çok sayıda geleneksel yemekle karşı karşıyayız. Yemeğimiz, otelin ikinci ve daha resmi teklifi olan By the Beach’te bir içki ile tamamlanır. Titreşen fenerlerle aydınlatılan masalar, plajın ahşap gezinti yoluna yayılıyor ve mehtaplı dağların muhteşem panoramik manzarasının tadını çıkarıyoruz.

Son günümüz çok çabuk gelir ve sahildeki restoranda Amerikan kreplerinden geleneksel Vietnam Pho’larına ve aradaki her şeye kadar bol çeşitten en iyi şekilde yararlanarak uzun bir kahvaltının tadını çıkarırız. Son durağımız, tesisin uzak ucunda yer alan bambu kaplı bir sığınak olan Six Senses Spa. Spa, tümü Lo Voi dağlarına ve parıldayan körfeze bakan dört terapi odası ve bir yoga ve meditasyon pavyonuna ev sahipliği yapar ve çok çeşitli terapötik tedaviler sunar.

Şehirden bıkmış ruhları yatıştırmak için 90 dakikalık bir tedavi olan Bitkisel Poultices masajını tercih ediyoruz (suçlu olarak). Ayak yıkama ve baş masajı ile başlayarak, iki terapist tarafından ev yapımı yağlar kullanılarak Ayurveda masajı ile tedavi ediliriz. Bunu, ılık yağa batırılmış evde yetiştirilen bitkisel kümes hayvanları kullanılarak 30 dakikalık bir bitkisel masaj takip eder. Six Senses Con Dao’daki kalışımızı sonlandırmanın gerçekten hoşgörülü bir yolu. Kalbimiz buruk bir şekilde villamızdan ayrılıyor ve şehre dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Vietnam cenneti adamız ufukta bir nokta haline gelmeden önce, uçak havalanırken bu unutulmaz manzaraya son bir bakış atıyoruz.