Turks ve Caicos Adaları’ndaki Robinson Crusoe Escapism’i keşfedin

Turks ve Caicos’un İngiliz Denizaşırı toprakları, seyretmek için bir zevktir. Bu küçük mercan adaları grubu, 19. yüzyılda deniz tuzunun işlenmesiyle bilinir ve çoğunlukla kireçtaşı, bataklıklar, mangrovlar ve geniş kumsallardan oluşur. Yakında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girebilecek bir biyoçeşitlilik etkin noktası, ziyaretçilere sunacağı çok şey var.

Caicos takımadalarının batı tarafında yer alan en büyük nüfuslu ada, yerel halk tarafından daha çok Provo olarak bilinen Providenciales’tir. Gerçekten büyük yürekli bir ada, turkuaz suyu, kartpostal mükemmel plajları ve tenha lüksüyle övünüyor.

Northwest Point Marine Ulusal Parkı’nın el değmemiş resifleri içinde yer alan Amanyara oteli, Malcolm’s Road plajının yumuşak tozlu kumunun hemen yanındadır. Sanskritçe barış anlamına gelen “aman” ve Arawak Kızılderililerinin (bölgenin ilk yerli halklarından biri) dilinde yer anlamına gelen “yara” kelimelerinden oluşan bir adla, rahatlatıcı.

Tesis, özel bir plaj ve özel öğle veya akşam yemeklerine ev sahipliği yapmaktan ayrıntılı ve kişisel bir seyahat planının oluşturulmasına kadar ayrıntılara benzersiz bir özen sunar. Çok gelişmiş Providenciales’ten uzaklaşmak için ideal bir konuma sahip olan bu otel, Asya esintili mimariyi Karayip şıklığıyla birleştirerek yeniden şarj etmek için süper şık bir alan sunuyor.