Saint Lucia, Lüks ve Maceranın Tadını Çıkarıyor

Adanın kuzey ucunda, palmiye ağaçlarıyla çevrili kumsallar ve Karayip Okyanusu’nun Atlantik Denizi ile birleştiği yerde güneşli kıyılar boyunca uzanan Cap Maison, bölgenin tropik güzelliğini bütünüyle içine alan bir uçurumun üzerine tünemiş durumda. Cap Maison, Rodney Bay’in gece hayatı, yemek ve alışveriş mekanlarına birkaç dakika uzaklıkta yer alan samimi bir butik oteldir. Bu beş yıldızlı butik otel, otantik Saint Lucian kültürünün, mutfağının ve geleneklerinin zahmetsizce harmanlandığı lüksle dolu bir deneyim sunuyor. Çiftlik tarzı konaklama birimi, renkli dekorasyon, yüksek tavanlar, kavisli kemerler ve lüks koyu renkli ahşap sıçramaları ile taze, beyaz badanalı iç mekanlara sahiptir. Eski bir şeker plantasyonunun arazisinde yer alan bu sahil tesisi, konuklarını Martinique ve Cap Maison’un kendi gözlerden uzak plaj koyunun muhteşem manzarasının keyfini çıkarmaya davet ediyor. Mekanın konumu, dekoru, servisi ve sadece kalitesi beni bir anda etkiliyor ve Fransız-Karayip mutfağını ve göz kamaştırıcı şarap seçimini tattıktan sonra tamamen bağımlısı oldum.

Araziye dağılmış bir dizi çarpıcı, İspanyol-Karayip tarzı süitler ve villalar var; güzel yaban hayatı, yeşillik ve hem özel hem de ortak havuz seçenekleriyle çevrilidir. Villalar bir ila üç yatak odası arasında değişir ve açık plan oturma alanı, veranda ve uçurumun üzerindeki kristal suların veya yemyeşil tropik bahçelerin manzarasına sahip havuza sahiptir. İçeride, her temas noktasında mükemmelliği buluyorum: banyodaki karmaşık, egzotik renkli karolar ve Acqua di Parma banyo malzemeleri, plaj parmak arası terlikleri ve süitlerde sağlanan otelin ev romlu pançlarına kadar.

Cap Maison’un şemsiyesi altında Craig Jones (dreadlocked Galli) tarafından yönetilen üç ana restoranı var çünkü Karayipler’de işler böyle dönüyor. Cap Maison, ödüllü yemek mekanları ve ısmarlama yemek seçenekleri ile başlı başına bir mutfak yolculuğudur – personel oraya bir masa koyabilirse, konuklar orada yemek yiyebilir. Adadaki en popüler ve muhtemelen en romantik masa, Karayip Okyanusu’nun yumuşak dalgalarıyla çevrili özel bir ahşap güverte olan Rock Maison’dur. Güneşin yanık turuncu tonları etrafınızı sararken mum ışığında yemek yiyin. Tapas Creole stilinin tadını çıkarıyoruz; Otelin özel restoranı The Cliff at Cap’te haftada bir kez sunulmaktadır. Rock Maison, menüsünü The Cliff at Cap ile paylaşıyor, ancak kişisel garson ve şampanya zip teli ile birlikte geliyor ve otelin özel ışıltılı teklifini doğrudan masanıza getiriyor.