Nihai Berlin Gezi Rehberi

Berlin seyahat rehberimiz ile kültürden kulüplere ve aradaki her şeye kadar, Avrupa şehri tatilinizden en iyi şekilde yararlanın


İle Zoë Delmer-En İyi

Berlin’in en iyisi

Kültürel hedonistlerden kulüp tutkunlarına kadar, Berlin birçok yüzü olan bir şehirdir ve her gezgini eğlendirmek ve teşvik etmek için bir şeyler sunar. Birçok hikayeye ilham veren Berlin, olasılık ve hayal gücünden yararlanıyor; Christopher Isherwood’dan Berlin’e vedaNazi rejiminin Chloe Aridjis’e yutulması sırasında çürüyen güzelliği tasvir ediyor. Bulutlar Kitabı, Berlin ve inkar edilemez anlatı havası, birçok yazarın yaratıcılığını yakaladı ve okuyucuları onlarca yıldır zengin hikayeli sokaklarına taşıdı. Berlin seyahat rehberimiz için okumaya devam edin.

Kalmak

Soho Evi Berlin

Evden mükemmel bir ev olan Soho House Berlin, 2010’dan beri üyelerini ve konuklarını ağırlıyor. Mitte ve Alexanderplatz’ın merkezi bölgeleri arasında yer alan konuklar, kendilerini kültürel noktalara ve lüks alışverişe sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulacaklar. Ancak, zevkli iç tasarım, harika tesisler (spor salonu, havuz ve spa dahil) ve sergilenen sanat eserleri – özellikle de Damien Hurst’ün marka köpekbalıklarından biri – nedeniyle Soho House’da kalanlar ayrılmak konusunda isteksiz olabilirler.

sohohouseberlin.com

25 saat Otel Bikini Berlin

25Hours otel zinciri, Avrupalı ​​gezginler arasında hızla favori haline geliyor. Zincir statüsünden korkmanıza gerek yok, her 25Hour Oteli kendine özgü bir tarz ve tema ile geliyor ve konuklara kanıtlanmış bir markanın güvenilirliği ile butik bir his sunuyor. Otel, batı şehrini keşfetmek için ideal bir konuma sahiptir. Odalar, Berlin’in ünlü hayvanat bahçesinin veya Kaiser Wilhelm Kilisesi’nin muhteşem manzarasına sahiptir. Konukların daha uzakları keşfetmek için otelden ödünç alabilecekleri bir Mini araba da bulunmaktadır.

25hours-hotels.com

Otel Adlon Kempinski Berlin

Lüks ve çekicilik açısından zengin bir otel arıyorsanız burası tam size göre. Gösterişli lobisi ve klasik zarif tasarımıyla bu, Berlin’in en iyisini isteyenler için bir cennettir. Çift yıldızlı Michelin restoranı, geniş spa ve spor salonu ile İngiliz Kraliyet Ailesi’nin favorisi olması şaşırtıcı değil. Şehrin kültür merkezine yakın bir konumda bulunan bu otel, Berlin’in zengin kültürünü çöküş tarzında keşfetmek isteyen seçici, sofistike konuklar için bir oteldir.

kempinski.com

Keşfetmek

Hackesche Höfe ve Haus Schwarzenberg

Hackesche Höfe ve Haus Schwarzenberg’in zarif mimarisi, Berlin’in 20. yüzyılın başlarında ne olduğunun küçük bir parçası. Hackesche Höfe, sarp ve dolambaçlı avlularında güzel çeşmelerle övünen butik dükkanlar ve kabarelerden oluşan abartılı bir kümeyken, Haus Schwartzberg, sürekli değişen yaratıcı sokak sanatı ve duvar resimleriyle ağzına kadar dolu, fevkalade aşınmış bir bölgedir. Her iki alan da ziyaretçilerin Berlin’in en iyi mimarisinin bir warren’inde kendilerini kaybetmelerine izin veriyor.

Karl-Marx-Allee

İkiye bölünmüş bir şehir olarak Berlin, merkezinde farklı ideolojilerin kullandığı farklı mimari üslupları gösteren yan yana bir çizgiye sahiptir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Doğu Berlin batıdan dağılınca, şehrin Sovyet tarafında komünist mimari üsluplar ortaya çıkmaya başladı. Karl-Marx-Allee, muhtemelen bugün Berlin’de kalan Sovyet devlet mimarisinin en heybetli alanıdır. Geniş bulvar, Alman Demokratik Cumhuriyeti döneminde geçit törenleri ve komünist kutlamalar için kullanıldı, ancak aynı zamanda kan dökülmesine ve işçi isyanlarına da sahne oldu. Birçoğu, bulvarın tüm genişliğini almak ve baskıcı dönemi düşünmek için Alexander Platz’dan ‘Frankfurter Tor’a kadar olan 1,9 millik yolu yürümeyi tercih ediyor.

Almanya

Çarpıcı bir tarihe sahip bir başka mimari odak noktası olan Reichstag, ziyaretçilere tarihin kendini yeniden icat ettiğini görme şansı sunuyor. 1933’te feci bir yangın ulusu şokta bıraktı ve Naziler kontrolü ele geçirdi. 1945 Berlin Savaşı’nda, bina siyasi çağrışımları nedeniyle Kızıl Ordu için de önemli bir hedef haline geldi – ziyaretçiler hala Reichstag’ın dumanla kaplı duvarlarına kazınmış Sovyet grafitilerini görebilirler. Binanın ücretsiz rehberli turu sizi, 1999 yenileme projesinin bir parçası olarak tasarlanan ve ziyaretçilere şehrin muhteşem manzarasını sunan binanın merkezindeki devasa cam kubbenin tepesine çıkaracaktır.

bundestag.de

Müze Adası

Müze Adası veya Berlin’de dedikleri gibi Museumsinsel, temelde teneke üzerinde yazan şeydir. Berlin’in en değerli eserlerinden bazılarını ve ilgi çekici makaleleri tek bir adada barındıran bir müze koleksiyonu. Ziyaretçiler 18 Euro’ya altı müzeye erişimin keyfini çıkarabilir ve Nefertiti’nin büstü gibi manzaraları seyredebilir ve Monet, Cézanne ve Degas’ın sanat eserlerine hayran kalabilirler.

ziyaretberlin.de

Berlin Duvarı Anıtı

Kentin doğusunu batıdan ayıran duvarın küçük bir bölümü, Berlin’in üstesinden geldiği sıkıntıları kutlayan bir anıta dönüştürüldü. Hayatını kaybettiği bilinen 130 kişinin hayatına adanan Uzlaşma Şapeli, ziyaretçilerin kurbanları ve duvarın yapımından acımasızca etkilenenleri hatırlamalarını sağlıyor. Duvar Anıtı’nı ziyaret etmek kasvetli bir olaydır, ancak şehrin bölünmesinin neden olduğu ıstırabı ve ıstırabı uygun bir şekilde gösteren bir olaydır.

berliner-mauer-gedenkstaette.de

Karanlıktan sonra

Aşama

Bu bar, Berlin havasının özüdür. Küçük ve şirin bir alan olan bar dekoru, çok zor veya telaşlı olmayan bir şekilde şık. Bol miktarda alçak kanepe ve barın etrafında bir dizi tabure bulunan oturma odası tarzı bir bar bulmayı bekleyin. İçecek menüsü, güler yüzlü ve yardımsever personel tarafından uzmanlıkla hazırlanan nefis kokteyllerden oluşan dönen bir seçki ile sürekli değişmektedir. Özellikle seçkin içecekler arasında Old Fashioned ve Mezcal Sour bulunur. Şehrin kalabalık, turist dolu sokaklarından teselli sunan TiER, anı yaşamanın bir mercekle yaşamaktan daha iyi olduğuna inanan, katı bir fotoğrafsız politikaya sahiptir.

katman.bar

VOLT

Yöresel ürünleri ve zanaatkar yemeklerini birleştiren VOLT kiraz, Berlin’in en iyi unsurlarını toplar ve bir tabağa koyar. 1920’lerden kalma modern bir trafo merkezinde yer alan iç mekan, sonsuz bir tarza sahiptir ve uzun bir günün ardından lezzetli ve doyurucu bir yemek için mükemmel bir yerdir. VOLT’tan en iyi şekilde yararlanmak için, tam bir lezzet daldırma için şarap seçenekleriyle eşleştirilmiş beş çeşit tadım menüsünü seçin.

restaurant-volt.de

anomaliler

Gece hayatı neredeyse Berlin ile eş anlamlıdır. Berghain ve Kit Kat Club gibi kuruluşlar, kapılarının arkasından gelen gürültülü eğlencelerle ünlüdür, ancak bu yerlerin herkese göre olmadığını belirtmek gerekir. Berlin gece hayatının tadına bakmak ve biraz daha sofistike bir deneyim yaşamak istiyorsanız, art club Anomalie tam size göre. Biraz daha uzağa gitmeye hazır olun, Anomalie şehrin doğu tarafında sağlam bir şekilde yerleştirilmiştir ve turistlerin olağan uğraklarından biraz daha uzaktadır. Berlin Clubbing sahnesinin en muhteşem manzaralarından bazılarına ev sahipliği yapan Anomalie, dünyanın dört bir yanından en iyi tekno DJ’lerin yanı sıra ses, ışık ve kurulumda çalışan sanatçılara ev sahipliği yaptı.

anomali123.de

Bunu okumaktan zevk aldıysanız, neden Londra’daki En İyi Oktoberfest Partilerine göz atmıyorsunuz?