Nerede Kalınır ve Ne Yapılır?

KALMAK

Otel Pulitzer

Amsterdam Lüks Şehir Rehberi

Şimdi birbirine bağlı 25 kanal evinden bir araya getirilen Pulitzer, karakter çantalarına sahip bağımsız bir tasarım otelidir. Kanal halkasının tam kalbinde yer alan Pulitzer’in konumu bundan daha uygun olamazdı. Negen Straatjes, Anne Frank Evi ve Kraliyet Sarayı’ndan sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Jacu Strauss’un yardımıyla 2016 yılında yenilenen otel, eklektik mobilyalar ve her köşesinde modern sanat eserleriyle artık bir iç mekan sevgilisinin hayali. Pulitzer, Jansz adında şık bir mahalle restoranına, bir yaz avlusuna, popüler bir bara, iyi donanımlı bir spor salonuna ve tüm gün süren bir kafeye sahiptir. Kendinizi özellikle hoşgörülü hissediyorsanız, hepsi bir koleksiyon teması – sanat, antikalar, müzik ve kitaplar – etrafında dekore edilmiş “olağanüstü süitlerden” birini ayırtın. Gerçekten olağanüstüler.

pulitzeramsterdam.com

Waldorf Astoria Amsterdam

Amsterdam Lüks Şehir Rehberi

Tüm Amsterdam otellerinin tartışmasız en büyüğü olan Waldorf Astoria’nın kanal kenarındaki altı muhteşem konağı, şehrin en çekici su yollarından birine mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir. Sempatik bir şekilde restore edilmiş iç mekanlar, etkileyici bir çağdaş sanat sıçramasıyla tamamlanan beyaz Carrera mermerine bir aşk şarkısıdır. Astoria’nın tacındaki mücevher, şehrin en iyi yemek odalarından biri olan iki Michelin yıldızlı restoranı Librije’s Zusje’dir. Başka bir yerde otel bir bar, lobi salonu, spa, havuz ve geniş bahçeden yararlanmaktadır.

waldorfastoria3.hilton.com

Dylan

Amsterdam Lüks Şehir Rehberi

Bu orta büyüklükteki butik otel, neredeyse yirmi yıldır Amsterdam’ın cool’unun nabzını tutuyor. Çarpıcı kömür grisi avlusu instagramcıların hayalidir; bol cappuccino ile bir sabah sızmak için iyi bir yer. İçerideki dekor, 200 yıllık binayı canlandıran çağdaş süslemelerle tarihi ve modernin buluşmasıdır. Dylan birkaç restoran ve bar işletmektedir, en önemlisi şu anda bir Michelin yıldızına sahip olan Vinkeles’tir. Daha sıradan öğle ve akşam yemekleri için, yeni piyasaya sürülen Occo Brasserie, Hollanda dokunuşuyla klasik bistro yemekleri sunuyor.

dylanamsterdam.com