Lüks Londra Konaklaması: Flemings Oteli

Londra’da seçim yapabileceğiniz çok sayıda akıllı otel var. Flemings pek çok kişiden biri olsa da, kapılarını ilk kez 1851’de açmış, bu nedenle şehrin bu seçkin bölgesinde yerini korumak için çok çalışmıştır. Harika bir 165 yıl ve daha sonra 15 milyon sterlinlik harika bir yenileme, modern ama şirin bir otel olmaya devam ediyor


Kelimeler
Elizabeth Hutton

KALMAK
Yeni tasarlanmış stüdyo süit dairede kaldık. Altın vurgular ve zengin kumaşlarla, 1930’lardan ilham alan gösterişli bir alan, üç bölüme ayrılmış: yatak odası, banyo ve oturma odası. Basit bir otel odasından çok daha geniş ve konforludur. On dakika içinde Distilled yazarları Joel Harrison ve Neil Ridley tarafından tasarlanan dürüstlük cin barını keşfettik. Sağlanan ekipman ve tarif kartlarını kullanarak dışarıdaki küçük verandamızda oturmadan önce içeceklerimizi hazırladık. Şaşırtıcı derecede sessiz, şehir hayatının koşuşturmacasından bir milyon mil uzakta olduğumuzu hissettik.

stüdyo-süit-yatak odası-1

YEMEK
Mews of Mayfair görülmeye değer. Küçük ama tarihi Arnavut kaldırımlı bir avluya gizlenmiş, dört katlı, 18. yüzyıldan kalma ahır evinin bir salonu, kokteyl barı, birahanesi ve özel yemek odası vardır. Burada başlamak için yumuşak tarak ve ardından pırasa, kereviz ve fıstık ile Cornish levrek yedik. Her ikisi de mükemmel bir şekilde pişirildi, böylece et dolgun ve lezzet doluydu. En inanılmaz dulce de leche’ye batırılmış bir tur banoffee cheesecake ile bitirdikten sonra, tam bir yemekle otele geri döndük.

mews-yüksek çözünürlüklü-18-kopya-1

OYNA
Green Park metrosuna sadece üç dakika uzaklıkta, sakin bir sokakta elverişli bir konuma sahip olan Flemings, şehrin gürültüsü uykunuzu bölmeden Zone 1’de kalmak isteyenler için idealdir. Otelden sadece on dakikalık yürüme mesafesinde Buckingham Sarayı var – kahvaltıdan önce oraya gidin ve yolda turist yığınları olmadan onu ve Regent Caddesi’ni görün, böylece Burberry, Agent Provocateur ve Fendi gibi dünyanın en iyi tasarım mağazalarına girebilirsiniz. Ancak keşfetmek için en sevdiğimiz yer Shepherd Market’ti. Otelden sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde, akşam yemeğine çıkmadan önce butik mağazaları, restoranları ve Viktorya tarzı barları keşfederek şirin sokaklarda dolaştık.

Süit fiyatları, kahvaltı dahil gecelik 540 £ artı KDV’den başlar.
7-12 Yarım Ay Caddesi, W1J; flemings-mayfair.co.uk