Kalmak İçin En İyi 5 Yer, Artı Ne Yapılmalı

Kuşkusuz İtalya’nın en güzel manzaralarından biri olan Como Gölü, lüks arayanların gözdesi. Alp zirveleri ve ormanlık tepelerle çevrili bölge, spor aktiviteleri, büyüleyici manzaralar sunar ve dinlenmek için bir cennettir.

NE YAPALIM?

Como Gölü tatilleri için ideal bir başlangıç ​​noktası, Como kasabasının kendisidir. Sadece keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici bir tarihi merkez. Ardından, büyüleyici göl kenarı köyü Bellagio’ya giden geniş yola çıkın. Neoklasik Villa Melzi d’Eril’in arazisi burada yemek yemenin yanı sıra bekliyor. Barchetta Terası.

Villa Carlotta buradan kısa bir feribot yolculuğu mesafesindedir. Bu saray 17. yüzyıldan kalma ev, muhteşem bahçelere sahiptir. Gölün güneydoğu tarafına yapılacak bir gezi, sadece göl kenarındaki manzaralı rota için değil, görülmeye değerdir. Burada tarihi Bergamo kentine yerleşiyorsunuz. Şehir katedrali Duomo di Bergamo’ya ve karmakarışık Arnavut kaldırımlı sokaklara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca burada Romanesk Basilica di Santa Maria Maggiore ve büyük Cappella Colleoni var.