Kalınacak En İyi 5 Yer ve Yapılması Gerekenler

Kuşkusuz İtalya’nın en pitoresk manzaralarından biri olan Como Gölü, lüks arayanların gözdesi. Alp zirveleri ve ormanlık tepelerle çevrili bölge, spor aktiviteleri, büyüleyici manzaralar sunar ve dinlenmek için bir sığınaktır.

NE YAPALIM?

Como Gölü tatili için ideal bir başlangıç ​​noktası, Como kasabasının kendisidir. Keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici bir tarihi merkez. Daha sonra büyüleyici göl kenarındaki Bellagio köyüne giden geniş yolu kullanın. Neoklasik Villa Melzi d’Eril’in arazisi, burada yemek yemenin yanı sıra burada bekliyor. Barchetta terası.

Villa Carlotta buradan kısa bir feribot yolculuğu mesafesindedir. Bu görkemli 17. yüzyıl evi muhteşem bahçelere sahiptir. Gölün güneydoğu tarafına yapılacak bir gezi, yalnızca göl kenarındaki manzaralı rota için değil, görülmeye değerdir. Burada tarihi Bergamo kentine yerleşiyorsunuz. Duomo di Bergamo’ya, şehir katedraline ve dolambaçlı, parke taşlı sokaklara ev sahipliği yapar. Ayrıca Romanesk Basilica di Santa Maria Maggiore ve görkemli Cappella Colleoni de buradadır.