İzlanda’yı Ziyaret Etmek İçin 10 İnanılmaz Neden

İZLANDA Buzulları

İzlanda’nın daha fazlasını sunamayacağını düşündüğünüzde, kendinizi büyüleyici buzullarına dalmış buluyorsunuz. Ülkedeki buzulların ve volkanların sayısı nedeniyle ‘Buz ve Ateş Ülkesi’ olarak bilinen İzlanda, gerçekten her şeyi sunuyor. Ziyaret etmek için 10’dan fazla farklı buzulla, bir veya iki taneye kadar daraltmakta zorlanacaksınız.

GIDA

İzlanda mutfağı yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Ülkeyi çevreleyen geniş okyanus miktarı nedeniyle önemli unsurlar kuzu, süt ve balıktır. Modern İzlanda yemekleri, somon, alabalık, yaban mersini, İzlanda yosunu, yabani mantarlar ve bir dizi süt ürünü gibi yerel malzemeleri içerir.

DAĞLAR

İzlanda manzarasının çoğu, kendine en çok güvenen dağcıların bile biraz ürkütücü bulabileceği dağlar tarafından tüketilir. Bazıları çok daha büyük ve diğerlerinden çok daha fazla zemini kaplayan nefes kesici güzellikteki çeşitli türleri ile yürüyüş parkurlarında seçim yapmakta zorlanacaksınız.

VOLKANOLAR

İnsanların bu dramatik manzarayı ziyaret etmelerinin ana nedenlerinden biri, İzlanda manzarası boyunca hepsi farklı görünüm ve ölçekler sunan 15’ten fazla volkandan birine tanık olmaktır. Birçoğu yürüyüşlere açıkken, diğerleri yakınlaşmak için çok tehlikeli olarak görülüyor.