Hayvan Severler İçin 7 Harika Seyahat Noktası

DOMUZ PLAJINDA YÜZEN DOMUZLAR, EXUMA CAYS

Domuz Adası; Bahamalar’da küçük, mutlu bir domuz ailesine ev sahipliği yapıyor. Birkaç yıl önce fotoğrafçı ve okyanus rehberi Jim Abernethy tarafından gerçekleşti ve o zamandan beri küresel bir fenomen haline geldi. Yemek yiyen, uyuyan ve yüzen bu domuzlar, plaj yaşamına adapte olmuş ve adalarına gelen turistleri ağırlamaktan zevk almaktadır. Kimse Büyük Binbaşı Cay’e nasıl geldiklerini bilmiyor. Yerel bilgiler, bir korsan gemi enkazından tek kurtulanların onlar olduğunu gösteriyor.

CAGLIARI, İTALYA’DA FLAMINGOLAR

Bir flamingo arama noktası için Sardunya kasabası Cagliari’nin güneyine gidin. Ilıman Sardunya kışının cazibesine kapılan flamingolar, Cagliari çevresindeki göletlerde yoğunlaşır. Molentargius ve Santa Gilla’da özellikle büyük bir pembe sürüsü bulacaksınız.

KUOKKAS, AVUSTRALYA ROTTNEST ADASI’NDA

Hızlı bir Google araması, quokka’nın neden “dünyanın en mutlu hayvanı” olarak ünlendiğini size gösterecektir. Bu gece keseli hayvanlar bir kedi büyüklüğündedir ve Avustralya’nın Rottnest Adası’nda yaşarlar. Kanguru ve wallaby ailesinin bir parçası olan quokka, turistik bir cazibe haline geldi. Ziyaretçiler, mutlu kızlarla özçekim yapmak için adaya akın ediyor.

DOĞU AFRİKA’NIN BÜYÜK MAYMUNLARI

konusunda uzman primatologlara katılın. National Geographic’in Doğu Afrika’nın Büyük Maymunları Seferi. Burada dağ gorillerini, colubus maymunlarını, sahilde yaşayan zeytin babunlarını ve daha fazlasını doğal ortamlarında göreceksiniz. 13 günlük keşif gezisi sizi Dian Fossey’nin Parc National des Volcans’daki araştırma istasyonuna götürecek ve size maymunların gizli yaşam tarzlarını öğretecek. En iyi kısım? Eğitim turunuz, yol boyunca konforlu konaklamalardan daha fazlası ile birleştirilir.

SPITSBERGEN, NORVEÇ’TE KUTUP AYILARI

Norveç’in buz paketi boyunca bir seyir için araştırma gemisi Polar Pioneer’a atlayın. Yerel deniz kuşlarını, fokları ve en önemlisi onları yiyen kutup ayılarını göreceksiniz. Yine de her şey kabalaşmakla ilgili değil. Polar Pioneer’deki Avrupalı ​​şefler unutulmaz yemekler hazırlıyor. aracılığıyla Spitsbergen’deki Longyearbyen’den başlayan on günlük bir yolculuktur. TravelWild Expeditions.

GALAPAGOS ADALARINDA DEV KAPLUMBAĞA

Kutup sıcaklıkları çantanız değilse, Galapagos Adaları’ndaki bir vahşi yaşam turu kesinlikle teknenizi yüzdürecektir. Kürklü fokların ve dev kaplumbağaların evi, gerçekten de hayatta bir kez yaşanabilecek bir yolculuk. Yol boyunca lüks tatil köylerinde kalın ve bir zamanlar Monaco Prensesi Grace’e ait olan bir gemide konforlu bir şekilde yolculuk yapın. Uluslararası Yaban Hayatı Turları sizi oraya götürecek insanlar.

TAVŞAN TAVŞANI KUNOSHİMA, JAPONYA’DA

Sevimlilik saçan bir tatil için Tavşan Adasına hoppity-hop. Japon adası – gerçek adı Okun – 300 yabani tavşana ev sahipliği yapıyor, 40 yıl önce buraya bırakılmış, soydan gelen evcilleştirilmiş tavşanlar. Bu tüylü dostları tespit etmekte zorluk çekmeyeceksiniz. Vapurdan indiğiniz andan itibaren büyük bir tavşan sürüsü sizi bekliyor. Ziyaretçi merkezinden tavşan maması alınabilir, ancak birçok insan kendi yiyeceklerini getirir.