Hafta Sonu Kaçamağı: Westbury, Dublin

Şehir

Londra’dan kısa bir uçuşla, Dublin’in neden popüler bir şehir turu destinasyonu olduğunu anlamak kolaydır. Ulaşılması kolay, yürüyerek keşfedilecek kadar kompakt ve tarih açısından zengin olan bu kalabalık şehir, ziyaretçilerine kiliseler, müzeler, gelişen bir restoran ortamı ve rahat sokaklarına yerleştirilmiş 1.500’den fazla bar dahil olmak üzere çok sayıda cazibe merkezi sunmaktadır. Bir bardak siyah şey için bir eğiliminiz olsun ya da olmasın, Guinness Storehouse’u gezmek bir zorunluluktur. Bu yedi katlı yolculuk, dünyanın en büyük bira bardağının dibinde başlar ve dünyaca ünlü çatı katındaki Gravity Bar’da mükemmel şekilde dökülmüş bir bira bardağı ile sona erer. Ayrıca dünyanın en büyük şehir parklarından biri olan Phoenix Park’ı keşfediyoruz – harika barlar ve canlı müzik bulmak için Temple Bar bölgesinde bir yürüyüşe çıkın ve Dublin Kalesi çevresinde gizlice bir göz atın.

Otel

Konaklama söz konusu olduğunda kusursuz hizmet ve Dublin şehir merkezine gerçekten yakın olmak en önemli önceliğiniz ise, The Westbury Hotel hemen sokağınızda olacaktır. Trinity College ve St. Stephen’s Green arasında yer alan bu 5 yıldızlı otel, 2018 Condé Nast Traveller Readers’ Choice Ödülleri’nde İrlanda’da 1 Numaralı Otel seçildi. Kapının eşiğinde rengi, sokak sanatçıları ve lüks alışverişiyle saygı duyulan Grafton Caddesi yer almaktadır. Dublin’in Yaratıcı Mahallesi olan hareketli barlar, restoranlar ve bağımsız dükkanlarla dolu hareketli sokaklar ağı sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Otel, çok abartılı olmaksızın zengindir; Krem ve açık grinin görkemli tonları, ahşap sütunlar ve geniş cumbalı pencerelerden içeri çekilen ışık huzmeleri bir rahatlık ve kayıt dışılık duygusu yaratır. Odalar geniştir ve Nespresso kahve makinesi, Aromatherapy Associates banyo malzemeleri, temiz nevresimler, kaz tüyü yorgan ve geniş ekran TV ile donatılmıştır.

Westbury

yemek

Westbury’nin muhteşem galerisi – başlı başına bir Dublin kurumu – uzun zamandır deneyeceğiniz en yozlaşmış ikindi çaylarından birini sunuyor. Kahvaltı, 1930’ların zarafetini bol yeşilliklerle birleştiren çekici bir alan olan Wilde’ın terasından servis edilir. Akşam yemeği zamanı geldiğinde, Wilde, dünyanın dört bir yanından gelen tabaklarla serpiştirilmiş geleneksel yerel yemeklerden oluşan olağanüstü bir menüde en iyi İrlanda ürünlerini kutlayan bir menü ile geleneksel yemekleri kafasına koyuyor.

Westbury

The Westbury’deki fiyatlar, iki yetişkinin paylaştığı oda ve kahvaltıya göre 260 €’dan başlamaktadır.
doylecollection.com/the-westbury-hotel

Dublin’e bir gezi mi planlıyorsunuz? Şehir ve İrlanda’nın geri kalanı hakkında daha fazla bilgi için Tourismireland.com’u ziyaret edin.