Fas’ın Hareketli Marakeş’inde Lüks Bir Konaklama

Marakeş kelimesinin ta kendisi, uzak bir yerin egzotik, gizemli halkasına sahiptir. Yine de onu mükemmel bir tatil yeri yapan şey, yakınlığıdır. Londra’dan uçuş, sefil, yağmurlu Gatwick’ten güneşli, egzotik Fas’a üç saat 40 dakika sürer; siyah ve beyazdan renge – ve zaman farkı yok, bu nedenle jet gecikmesi yok. İngiltere’de ilkbahar ya da sonbahardan kaçmak isteyenler için ideal olan Mart ve Eylül ayları, güneşin neredeyse kesin olduğu ancak aşırı ısının olmadığı en iyi zamanlardır.

Peki, tüm bu pozitifleri göz önünde bulundurarak, kim neden tereddüt etsin ki? Marakeş’in tatile gitmek için rahatlatıcı bir yer olmadığına dair bir fikir var gibi görünüyor. Özellikle medine’nin popüler kültüründeki tasvir, mopedler kükreyerek geçerken, eşekler anırır ve tavuklar şiddetle yolunuza kovulurken, turistlerin halı satıcıları ve yılan oynatıcıları tarafından dört bir yandan saldırıya uğramalarından biridir. Ve bu bir noktaya kadar doğru olsa da, kesinlikle resmin tamamı değil.

Anahtar, pazarlarda gezinmenize yardımcı olacak deneyime sahip oldukları doğru oteli seçmektir – gerçek bir inziva yeri, bu bazen fırtınalı şehirde bir liman. Merkezden arabayla 20 dakikalık kısa bir mesafede olan Royal Palm Marrakech burada devreye giriyor, bu nedenle konuklar pazarların manzaralarına ve seslerine kolayca erişebilir, ancak sakin bir vahaya dönebilirler. Bu zıtlık, Royal Palm’ın öne çıktığı şeylerden biridir. Eski zeytin ağaçlarının yanı sıra itibari palmiyeler, golf sahasının dalgalı çimenli tepecikleri ve geniş suları ile çarpıcı zeminler ona yemyeşil bir his verirken, en iyisi Karla kaplı Atlas Dağları’nın manzarası, ana havuzun kenarına yaslanmış, elinde kokteyl olabilir.