ESTA’nızı aldınız mı? İşte Ziyaret Edilecek En İyi ABD Eyaletleri

Kesinlikle Londra ziyaret edilecek ilk üç ABD eyaletini toplar (güvenli olduğunda). Seyahate çıkmadan önce ESTA’ya başvurmayı unutmayın!


Bu ücretli bir ortaklıktır

İkonik Golden Gate Köprüsü’nden nefes kesici Everglades Ulusal Parkı’na kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin keşfedecek çok şeyi var. İşte gerçekten kaçırılmaması gereken eyaletlerin en iyi seçimleri ve oradayken görebilecekleriniz.

ESTA’nızı aldınız mı? İşte ziyaret etmeniz gereken üç eyalet

Kaliforniya

Kaliforniya’da herkes için bir şeyler var; Golden State’de sıcak hava, sakin doğa, büyüleyici tarih ve sonsuz macera sizi bekliyor. California’daki yapılacaklar listeniz, Los Angeles’ta ünlüleri görmekten dünyanın en nefes kesici doğa rezervlerinden bazılarını ziyaret etmeye kadar her şeyi içerecek.

Golden Gate Köprüsü

Golden Gate Köprüsü - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriGolden Gate Köprüsü ikoniktir; muazzam boyutu ve kırmızı-turuncu rengi, San Francisco şehrine bakan pitoresk bir manzara oluşturuyor. İster yürüyün, ister bisiklete binin, üzerinden geçin veya sadece fotoğrafını çekin, Golden Gate Köprüsü’nün dünyaca ünlü bir dönüm noktası olmasının bir nedeni var.

Yosemite Ulusal Parkı

Yosemite - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriYosemite, California’nın Sierra Nevada dağlarındaki bir Milli Parktır ve en çok yükselen şelaleleriyle tanınır. Bununla birlikte, keşfedilecek yaklaşık 1.200 mil kare ile derin vadiler, muhteşem çayırlar ve el değmemiş vahşi doğa da bulabilirsiniz.

Hollywood işareti

Hollywood Sign - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriKolaydan zora uzanan parkurları ile Hollywood tabelasını yürüyüş, şüphesiz panoramik manzaralara ve rakipsiz fotoğraf fırsatlarına değer. Griffith Park’ta yürüyüş yapın ve sergiler, teleskoplar ve Los Angeles silüetinin en iyi manzaralarını sunan halka açık bir gözlemevi olan Griffith Gözlemevi’ni bulacaksınız.

New York

New York, sanat, moda, yemek ve tiyatronun merkezinde yer alır ve şüphesiz her meraklı gezginin ziyaret etmesi gereken bir yerdir. İster bir hafta sonu molası, ister iki haftalık bir tatil olsun, görülecek ve yapılacak çok şey olduğu için ne yapacağınızı seçmek zor olabilir.

Merkezi Park

Central Park - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriBu 843 dönümlük düşünceli bir şekilde tasarlanmış açık alan, onu çevreleyen hareketli şehirden hoş bir mola sağlar. Central Park, tarihi heykeller, 58 kilometrelik yürüyüş parkurları, açık hava konserleri ve filmler ve büyüleyici rehberli turlar sunuyor.

Özgürlük Anıtı

Özgürlük Heykeli - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriÖzgürlük Anıtı, Amerika’nın ve aslında özgürlük ve demokrasinin en tanınmış sembollerinden biri olarak kabul edilir. 151 fit yüksekliğindeki heykelin önemini keşfetmeden önce, Liberty Adası’na giderken feribota binin ve NYC silüetinin inanılmaz manzarasının tadını çıkarın.

Empire State binası

Empire State binasıZiyaret etmenin ana nedeni, New York City’deki en yüksek gözlem güvertesi olan 86. kattaki gözlemevidir. Güverte, binanın genişliğini çevreler ve şehrin silüetinin ve şehrin tüm önemli simge yapılarının nefes kesici 360 derecelik bir görünümünü sağlar.

Florida

Tropikal hava, eğlence ve heyecan mı arıyorsunuz? Sunshine State tema parkları, beyaz kumlu plajlar, sanat ve doğa sunarak Florida’yı dünyanın en çok ziyaret edilen seyahat noktalarından biri haline getiriyor.

Walt Disney Dünyası

Walt Disney World - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriWalt Disney World, nihai aile tatili yeridir; Park, genel bir sihir ve merak duygusu uyandırır ve ilgi çekici yerlerinin keyfini herkes çıkarabilir. Tekne gezintilerinden sörf derslerine kadar eğlence sınırsız.

Everglades Ulusal Parkı

Everglades - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriÜlkedeki en büyük subtropikal vahşi yaşamı sunan Everglades Ulusal Parkı, yaban hayatı gözlemi için gidilecek yer; Ziyaretiniz sırasında timsahların yanı sıra ak kuyruklu geyik, kaplumbağa ve yunusları görme şansınız oldukça yüksek. Aşırı büyümüş tünelleri keşfetmek için bir kano veya kano da kiralayabilirsiniz.

Art Deco Tarihi Bölge

Miami - ziyaret edilecek en iyi ABD eyaletleriMiami South Beach Art Deco mimarisi, tümü bir mil kare içinde 800’den fazla tarihi binaya sahip dünyaca ünlüdür. Lincoln Road’da alışveriş yapın, South Pointe Park’taki İskelede Yürüyün ve Eski Versace Mansion’da yemek yiyin veya kalın.

Amerika Birleşik Devletleri için ESTA

ABD’ye gidiyorsanız, ESTA’ya başvurmayı unutmayın. ESTA, ABD’ye vizesiz seyahat etmek için zorunlu bir seyahat iznidir ve ABD’ye tatil rezervasyonu yaparken her zaman bir gerekliliktir, yardıma ihtiyacınız olursa her zaman yasal yardım alabilirsiniz. Çevrimiçi bir ESTA başvurusu göndermek kolaydır ve 5 dakikadan fazla sürmez.

ESTA, ABD Gümrük ve Sınır Koruması tarafından uygulanan bir güvenlik önlemi olarak kullanılan ABD için elektronik bir seyahat iznidir. ESTA gereksinimlerini karşılamanız durumunda, ESTA’nız iki yıl boyunca geçerlidir ve bu süre içinde ABD’ye sınırsız sayıda seyahat etmenize izin verilir.


Bunun gibi? Daha fazla seyahat ilhamına göz atın