En İyi 6 Yeni Seyahat Deneyimi

Kanguru Adası Vahşi Doğa Yürüyüşü

Şehir sakinleri için, bize biraz temiz hava sağlayan herhangi bir seyahat deneyimi altın tozudur. Bu yıl Kanguru Adası’ndaki Wilderness Trail trek ile doğaya geri dönün. 61 kilometrelik beş günlük iz, tüm Güney Avustralya’daki botanik olarak en eşsiz bölgeden geçiyor. Güney Okyanusu’nun engebeli, uzak ve muhteşem kıyı şeridinde sona erer. Dünyada böyle bir kaçış ve sessizlik ortamı sağlayan çok az yer kaldı.

kanguruislandwildernesstrail.sa.gov.au

Güney Amerika luxury yataklı tren

Lüks faktörlü bir şey mi arıyorsunuz? Güney Amerika’nın ilk lüks yataklı treni Belmond Andean Explorer ile tanışın. Tren, dünyanın en yüksek demiryolu yollarından biri boyunca ‘Big Sky’ ülkesini keserken Peru And Dağları’nda uçun. Belmond Andean Explorer 16 vagonuna sahiptir ve 48 yolcu kapasitelidir. Arabalar, iki yemekli vagon, bir spa vagonu, açık hava izleme platformlu bir gözlem vagonu ve bir piyano lounge bar içerir.

belmond.com

Hoxton küratörlüğünde tatiller

Tatil planlamanın stresini atmak için tasarlanan Hoxton Holidays, en eşsiz küratörlüğünde deneyimlerden bazılarını sunuyor. Bu yaz, Obonjan’daki en büyük şehirden denize macerayla başlayan The Hoxton, iki pastoral gezinin küratörlüğünü yapıyor. Biri Londra’dan diğeri Amsterdam’dan olmak üzere, ikisi de şehir uğultusunu ve adadan kaçışı sunacak. Konuklar ister Londra’da ister Amsterdam’da inanılmaz bir 24 saat ile tatillerine başlayacak ve şehirde bir yolculuğa çıkacaklar. Öne çıkan özellikler arasında CURB Camden Market’e kişiselleştirilmiş bir gezi, Primrose Hill’de bir Pimm pikniği ve Duck & Waffle’da gök yüksekliğinde yemek yeme sayılabilir.

thehoxton.com/tatil

Fas İç Mekanları ve Bahçeleri Turu

Bu fantastik Fas iç tasarımı ve bahçe turunda iç mekan uzmanı Carol Prior’a katılın. Yolculuk, Fas’ın başkenti Rabat’ta başlayacak ve Yüksek Atlas Dağları’nın eteklerinde yer alan egzotik ve büyüleyici şehir Marakeş’te sona erecek. Carol Londra’da iç tasarım alanında çalıştı ve bu tasarım sevgisini harika iç mekanlara ve mimariye veya Fas’a getirdi.

bypriorarrangement.com

Japonya’da Haziran

Fark yaratan bir erken yaz tatili mi arıyorsunuz? Walk Japonya’nın altı günlük yolculuğu Haziran 2017’de, Okinawa zincirinin daha güney kesimlerinde yer alan bir grup ada olan Yaeyama’yı alarak başlıyor. Konuklar bölgeyi yürüyerek, şnorkelli yüzme ve kanoyla ve hatta yer yer paddle board ile keşfetmeyi bekleyebilirler. Japonya’nın en güzel bölgelerinden birine gerçekten büyüleyici bir bakış.

walkjapan.com

Yala Ulusal Parkı’nda Wild Coast Çadırlı Köşk

Ekim 2017, Fernando ailesinin en son girişiminin açılışını görecek. Leoparların yoğun olduğu Yala Milli Parkı’nda yer alan otel, 28 lüks çadırlı süite sahip olacak. Şanslı konuklara safari tarzı bir vahşi yaşam deneyiminin heyecanını en üst düzeyde konfor ve lüks içinde sunacak. Çevredeki manzaradan ilham alan bir tasarıma sahip olan çadırlı süitler, açık hava banyolarına ve özel teraslara sahip olacak. Gözlerden uzak sahil süitleri ayrıca özel dalma havuzlarına sahip olacaktır. Vahşi fil davranışları üzerine dersler, kuş gözlem atölyeleri ve doğa yürüyüşleri dahil olmak üzere çeşitli öğrenme deneyimleri sunulacak.

replendentceylon.com

Eve daha yakın seyahat deneyimleri mi arıyorsunuz? İngiltere’deki en iyi banka tatili kaçamaklarımıza buradan göz atın.