Dünyanın En Güzel Kalpli Otelleri

Dünyanın en iyi çevre dostu otelleri

Singita Grumeti, Tanzanya

çevre dostu oteller

Afrika’nın önde gelen koruma şirketlerinden biri olan Singita, yalnızca kaçak avlanma karşıtı taktiklere öncülük etmekle kalmıyor, aynı zamanda mahremiyete yeni bir anlam kazandırıyor. Muhteşem 350.000 dönümlük özel imtiyazda yer alan konuklar, Singita Sasakwa’da kalırken Afrika’nın bu vahşi uzantısına sahiptir. Konuklar için inanılmaz bir deneyim, Singita’nın yüksekten uçan kaçak avcılıkla mücadele gözlem noktalarından birinde gün batımında bulunanları ve Singita’nın vahşi yaşamda kaçak avcılıkla mücadele etmek için tanıttığı yeni taktikler çağına ilk elden bir bakış için kaçak avlanma karşıtı görev gücüyle buluşmayı içerir. Singita Grumeti’deki deneyimlerinin ardından konuklar, konaklamalarını Singita Mara Nehri Çadır Kampı ile birleştirebilir – bilinçli olarak gereksiz enerji ve biyolojik olarak parçalanamayan malzeme kullanımını ortadan kaldırmayı amaçlayan ve tamamen özel tasarlanmış güneş sistemine dayanan sürdürülebilir turizmin özü. güç.

NASIL: Singita Sasakwa Lodge’daki fiyatlar kişi başı gecelik 1.500 US$’dan başlar ve Singita Mara River Tented Camp’teki fiyatlar kişi başı gecelik 1.375 US$’dan başlar. Bu, günde iki kez açık Land Rover safarileri ve uçak pistleri ile pansiyonlar arasında dönüş yolu transferleri dahil olmak üzere tam pansiyon bazındadır.

şarkı.com

Taj Exotica Resort & Spa, Andamans

çevre dostu oteller

Taj, adanın kırılgan eko sistemini korurken, 46 dönümlük orman, orman ve mangrov içinde 72 villalık birinci sınıf bir tatil köyü inşa etmeye büyük özen gösterdi. Çevredeki hindistancevizi ve Arecanut ağaçlarının yanı sıra mangrovlar bozulmadan kalır ve tesisin tasarımına dahil edilmiştir. Su arıtma için yerinde şişeleme tesisi, atık bertaraf sistemi ve sanitasyon arıtma tesisi kuruldu. Konuklar, deniz yaşamının ve doğal çevrenin korunması için yerel STK’lar ve yetkililerle yakın işbirliği içinde çalışacak olan kurum içi Naturalist ile görüşebilir. Havelock Adası dalış alanları ile ünlüdür ve Taj, su altı fotoğrafçılığı, mangrovlarda kano gezintisi, zengin deniz yaşamında dalış gibi ilginç destinasyon deneyimleri sunabilir veya sadece rahatlayıp Radhanagar ve Elephant plajlarının muhteşem manzarasını seyredebilir.

NASIL: Fiyatlar vergiler hariç 25.000 INR’den başlar (gecelik yaklaşık 280 £).

tajhotels.com

Baros, Maldivler

çevre dostu oteller

Yerel olarak sahip olunan Baros Maldives, Hint Okyanusu’ndaki en iyi dalış noktalarından biri olarak tanınmaktadır ve takımadalarda açılan ilk Dalış Merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Kıyıdan sadece 15 ila 30 metre uzaklıktaki güzel bir ev resifi ile otel, konuklarına, dalışa yeni başlamış olsalar bile unutulmaz anılarla birlikte, evlerine PADI tescilli dalgıç sertifikası alma şansı veriyor. Baros Maldives, Resif Rehabilitasyon Programına kıyıdan sadece 15 metre uzaklıkta başlayan kendi muhteşem resifleri çevresinde başladı. Dalış gezisi sırasında Baros, konuklarına isimlerinin kazındığı bir mercan tepsisine sponsor olarak resifin korunmasını ve kendi karbon ayak izlerini azaltmayı öğretiyor. Yıl boyu devam eden bu etkinlik, bize eylemlerimizin çevre üzerindeki etkisini öğretiyor ve konukların mercan tepsilerinin büyüyüp gelişmesini izlemek için her yıl geri gelmelerine olanak tanıyor.

NASIL: PADI Paket fiyatları Deluxe Villa’da oda ve kahvaltı bazında çift kişilik konaklamaya göre %12 GST hariç gecelik 859 $’dan başlar. Sırasıyla en az yedi gece için geçerli olan fiyatlara sürat teknesi ile havaalanı transferleri, tam dalış kursu, ekipman, tekne gezileri ve ikramlar dahildir.

baros.com

Fregate Adası Özel, Seyşeller

çevre dostu oteller

Prestijli Oetker Collection’ın pastoral Hint Okyanusu özel adası – her biri kendine özgü karakter ve çekiciliğe sahip en güzel yedi plaja ev sahipliği yapmaktadır. Fregate Island Private aynı zamanda korumaya giriş ve nadir yaban hayatı ile yakın ve kişisel bir yaşam boyu bir deneyim yaşamak için mükemmel bir yerdir. Varışta, tatlı yeşil manzara, gökyüzünde dolaşan binlerce kuş ve karizmatik Dev Aldabra Kaplumbağaları ile Jurassic Park’a yürümek gibi geliyor. Lüks inziva yeri, Hint Okyanusu’nun turkuaz sularının ortasında, Monako büyüklüğünde özel bir adanın tamamını kaplar.

NASIL: Özel Havuzlu Rezidans, adanın herhangi bir yerindeki tüm yemekler, alkolsüz içecekler, ev şarapları, yerel biraların yanı sıra kişisel çamaşırhane, ada arabası, motorsuz su sporları ve rehberli doğa dahil, konut başına gecelik 3.250 €’dan (şu anda yaklaşık 2.853 £) yürüyüşleri. 4 yaş ve üzeri çocuklar için Çocuk Kulübü programları mevcuttur.

oetkercollection.com

Altı Duyu, Yao Noi

çevre dostu oteller

Sürdürülebilirlik ve çevreye bağlılık, tüm Six Senses Hotels Resorts Spa’larında gündemin en üst sıralarında yer alıyor ve konukların karbon ayak izini en aza indirmek ve otellerin ve tatil köylerinin inşa edildiği doğal peyzajı hassas bir şekilde korumak için tüm tatil köylerinde çok sayıda uygulama yapılıyor. Tesis, kendi mangrov ormanına sahip olacak kadar şanslı – burada konuklar, ustalıkla yönlendirilen bir Doğa Yürüyüşü’nde kendilerini ilk elden doğanın içine çekebilirler. Six Senses Yao Noi ayrıca yerel yönetim tarafından kamuya açık mangrov alanını eğitim amacıyla canlandırmak ve korumak için yetkilendirilmiştir. Six Senses yerel halkla birlikte ahşap bir yürüyüş yolu inşa etti ve 3.000’den fazla mangrov fidanı dikerek konukların mangrovların keyfini çıkarmasına ve adadaki büyüleyici vahşi yaşamı en az bozulma veya hasarla görmeleri için eşsiz bir fırsat sağladı. destinasyonun biyolojik çeşitliliği.

NASIL: Six Senses Yao Noi’de Hideaway Pool Villa’da gecelik fiyatlar 695 US$’dan (yaklaşık 494 £) başlar. Fiyatlara vergiler ve hizmet ücretleri dahildir.

SixSenses.com

Knai Bang Chatt, Kamboçya

çevre dostu oteller

Knai Bang Chatt, Kamboçya’nın Güney Sahili’nde, 1960’larda seçkinler için kaçış yeri olan, nispeten keşfedilmemiş bir sahil beldesi olan Kep Sur Mer’i ortaya çıkaran şık, modernist bir butik oteldir. Knai Bang Chatt, Kamboçya’da ‘El Ele’ sosyal ekonomik güçlendirme projesi de dahil olmak üzere çeşitli girişimleri destekleyen yerel topluluk ve çevre ile gerçek bir bağlantıya sahiptir. Ev sahipleri, Kamboçya’ya ilk ziyaretlerinde, birçok komşu ve yoksul topluluğun daha iyi sağlık, temiz su, daha fazla geçim fırsatı ve çocukları için daha iyi eğitime ihtiyacı olduğunu fark ettiler. El Ele programı, 3.000’den fazla topluluk üyesinin yaşamlarını iyileştirmek için birçok olumlu etki yarattı. Knai Bang Chatt, yüksek öğrenime odaklanarak ve üniversite bursları sağlayarak toplumu desteklemeye devam ediyor.

NASIL: Knai Bang Chatt’te gecelik fiyatlar 188 $’dan (şu anda yaklaşık 135 £) başlamaktadır. Bu, Phnom Penh havaalanından arabayla iki saatten biraz daha uzun bir mesafede, erişilebilir bir sahil konumudur ve Kamboçya seyahat programının ayrılmaz bir parçasıdır.

knaibangchatt.com

Atlantis, Cennet Adası

çevre dostu oteller

Yerel toplumu desteklemeye ve deniz yaşamını korumaya odaklanan Atlantis, kendisini tamamen ‘Bahamaların Kalbinde’ mantrasını hayata geçirmeye adamıştır. Yakın zamanda, aileler için bir Deniz Kaplumbağası Serbest Bırakma Programı başlatarak, bir deniz kaplumbağasının tesisteki rehabilitasyonunun ardından tekrar doğaya salınmasına yardımcı oldu. Atlantis, koruma, rehabilitasyon ve eğitime adanmış bağımsız bir deniz tesisinin tıbbi laboratuvarı, araştırma ve tutma kapasitesine sahip tek tam hizmet tesisidir. Atlantis, hayvan kurtarma, rehabilitasyon ve refahına yardımcı olmak için Bahamalar Deniz Kaynakları Departmanı ve Bahamalar Deniz Memelileri Araştırma Organizasyonu ile yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Konuklar, Bahamalar’ın zengin tarihi, sanatı, insanları, yemekleri ve şenlikleri ile bağlantı kurarak, yerel uzmanların kendileri tarafından nihai Bahama deneyimine dalabilirler.

NASIL: Atlantis, Paradise Island’daki fiyatlar The Beach odalarından 200$’dan, The Coral Rooms’tan gecelik 249$’dan başlıyor.

atlantisbahamas.com