Domaine de Verchant Otel İncelemesi

Otel

Beş yıldızlı otellerin en lüksü olan Domaine De Verchant, geçmişi on altıncı yüzyıldan kalma, son derece yenilenmiş bir bağ ve mülktür. Üç yüzme havuzu, geniş bir spa, şarap mağaraları, 17 hektarlık üzüm bağları, zarif Fransız bahçeleri ve her zevke hitap eden iki restoran ile bu otel aslında her şeye sahip.

Domaine de Verchant Otel

Odalar

Odalar, ana şatodaki çok konforlu çift kişilik odalardan balkonlu ve açık jakuzili lüks süitlere ve ayrıca üzüm bağlarına bakan özel bir kır evine kadar çeşitlilik gösterir. Şık, modern, iç tasarıma dahil edilmiş, orijinal dönem özellikleri korunan, çıplak taş duvarlara sahip güzel bir süitte kaldık. Süit, geniş ama samimiydi ve her ihtiyaç önceden karşılandı ve karşılandı; hiçbir şey için isteyebilirsiniz. Odadaki şarap mülkten ve lezzetliydi ve servis örnek teşkil ediyordu.

kaplıca

Bu 2000 metrekarelik spa, huzurun özüdür. Spa alanında Türk hamamı, jakuzi, üç sauna, büyük bir kapalı havuz, 60’tan fazla terapi ve bir dinlenme odası bulunurken, büyük bir spor salonu kişisel eğitim ve son teknoloji ekipmanlar sunmaktadır. Burada kolayca saatler kaybedebilirsiniz. Benim için en önemli nokta, okumak, dinlenmek veya sadece güneşin tadını çıkarmak için stratejik olarak yerleştirilmiş çift kişilik yataklara sahip üzüm bağlarına bakan cömert büyüklükteki sonsuzluk havuzuydu.

Verchant Otel

Gıda

La Plage brasserie, özel bir İbiza plaj kulübü hissine sahiptir ve rahat ve çok şık bir ortamda su kenarında yemek yeme imkanı sunar. Tavanlardan ve kemerlerden leylak rengi mor salkımlar, restoranın çarşaflarıyla uyum içinde düşüyor ve bembeyaz masa örtüleri gün ışığında parlıyor. Salatalık çorbası cennet gibiydi ve menü hafif ve lezzetli, havuzlara daldıktan sonra mükemmel. Damien Cousseau tarafından hazırlanan mevsimlik menüler ile daha resmi yemek, şatoda. Midye ve yeşil kuşkonmaz eşliğinde yavaş pişirilmiş kalamarla başladık ve benzeri olmayan bir çilekli tatlıyla bitirdik. Gurme kreasyonlara, resmi bahçelere bakan üzüm bağlarından gelen şaraplar eşlik eder.

Ne yapalım

Domaine de Verchant, büyüleyici Montpellier kasabasına arabayla 10 dakikalık mesafededir. Güzel yan yollarda dolaşın ve ortaçağ anıtlarını, güzel kiliseleri ve olağanüstü manzaraları keşfedin. Kasabadaki yemekler muhteşem ve antikacılar her türden hazineyi barındırıyor. Biraz daha uzakta, bölgenin yerel halk arasında popüler olan ve tramvay veya araba ile kolayca ulaşılabilen birçok plajı vardır. Anlaşılır bir şekilde cennetten ayrılmak istemiyorsanız, şatodaki araziyi keşfetmek için bisikletler mevcuttur.

Domaine de Verchant’taki odalar, iki kişinin paylaştığı gecelik 240 €’dan başlamaktadır. Daha fazla bilgi ve rezervasyon için domainedeverchant.com adresini ziyaret edin.