Chedi Andermatt, İsviçre Alplerinde Bir Elmas

Beş yıldızlı Chedi’nin ön cephesi, geçmişin dağ evlerinden ve büyük otellerinden ilham alınarak tasarlandı. Modern özelliklerin incelikli enjeksiyonları ile geleneksel bir ahşap dağ evini yansıtır. Tasarımcı Jean-Michel Gathy, Chedi otellerinin kendine özgü Asya stilini Alp şıklığı ile dengelemek gibi zor bir göreve sahipti, ancak doğal, topraklanmış ve şık bir alan yaratarak aplomb ile çekmeyi başardı – düşünün büyük şömineler, ahşap paneller ve iç ve dış mekanları bir araya getiren teraslar.

UYUMAK

Balkon, salon, yatak odası ve banyo içeren Junior Deluxe Süit’te kalıyoruz, ancak tüm oda veya süitler 52-55 metrekarelik geniş bir alana sahip – size bolca mahremiyet ve yaşam alanı sunuyor. Koyu Alp ahşabı, yumuşak deri koltuklar, bronz lambalar ve şömineler ile odalara romantik bir hava hakim. TV’ler, sıcaklık, karartma perdeleri, ışıklar ve hatta rahatsız etmeyin işareti bir iPad ile kontrol edilebilir ve el yapımı Hastens yatak (yaklaşık 50.000 Euro değerinde) İsveç kral ve kraliçesinin kullandığı yatakların aynısıdır.

En vay canına, ısıtmalı taş zeminler, yağmur duşları ve büyük bir küvet ile gelen banyolardır. Rahat bornozlara sarılı, dağ manzaralı balkonumuzda kırmızı şarap yudumlamak ve temiz İsviçre havasını solumak gerçek bir zevktir.