Château St Pierre de Serjac’ı keşfedin: Yıkıcı bir mülk

Büyüleyici Languedoc ilinde yer alan Château St Pierre de Serjac, 80 hektarlık güneşte kızaran üzüm bağlarıyla çevrilidir. Bir zamanlar Baron Cyprien de Crozals ailesine ev sahipliği yapan 19inci yüzyıl kalesi, otelciler Karl ve Anita O’Hanlon ve bağımsız şarap üreticisi Laurent Bonfils tarafından yönetilen iki yıllık bir tadilattan geçti.

Eski ihtişamının çoğu, eski avizeler, yaldızlı aynalar, kadife sandalyeler ve Versailles panel ahşap zeminlerle sevgiyle restore edilmiştir. Sahiplerin her mobilya parçasının kökenini kolayca okuyabilmeleri nadirdir, ancak Château St Pierre de Serjac’ta bölge ile birlikte gelir.

Sonuç, deniz mavisi yemek salonundan konuşkan tarzı bara kadar rahat bir kaçış ve şımartılacak bir oda içinde yükseltilmiş klasik tasarımdır. Dışarıda, teras sonsuz sarmaşıklara bakan 30 metrelik bir sonsuzluk havuzuna doğru uzanıyor ve keyifli günler için panoramik bir spa var.

Şarabınızı yudumlayabileceğiniz ve telaşa kapılmadan rahatlayabileceğiniz seçkin bir kulüp gibi. Çiftler, aileler ve Gatsby benzeri partiler için uygun olan Château St Pierre de Serjac’ın bölgenin gözde oteli olduğuna şüphe yok.

UYUMAK

Sekiz şato odası, sofistike gri tonlarla çerçevelenmiş ihtişamla doludur. Lüks Odalar kristal avizeler, peluş yorganlar, waffle yatak örtüleri ve derin ayaklı küvetler ile görkemlidir. Daha tuhaf bir ilişki için, kalenin saçaklarının altındaki Şapel Odası, Art Nouveau’nun elle boyanmış bir görüntüsüdür ve O’Hanlon’un dekor sevgisinin bir kanıtıdır.

Şatoyu çevreleyen mülk, bazıları köpüren jakuziler ve odun sobası bulunan 36 şık, kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konutlarla bezelidir. Aileler için ideal olan daha büyük villalar, özel yüzme havuzları ve ezici kır manzarası ile donatılmıştır. Akşamları otel, ev yapımı barbekü paketleri hazırlayabilir ve özel akşam yemekleri hazırlayabilir.

Chateau St Pierre de Serjac

RAHATLAMAK

Yaz aylarında, Eylül ayının sonlarına kadar, 30 metrelik açık sonsuzluk havuzu, büyük boy şezlonglara uzanmış iyi topuklu konukları kendine çekiyor.

Château St Pierre de Serjac, büyüleyici manzaralarından en iyi şekilde yararlanır ve spa da istisna değildir. Tavandan tabana pencereler, üzüm bağlarına bakan yemyeşil hasır şezlonglarla kaplı 12 metrelik ısıtmalı bir kapalı havuzun etrafını sarıyor. Sıcak günlerde, konukların güneşin tadını çıkarabilmeleri için kapılar açılır. Jakuziye bakan küçük bir bahçe, buhar odası, sauna ve öğleden sonraları uzakta geçirmek için dört terapi odası bulunmaktadır.

Chateau St Pierre de Serjac

YEMEK

Menü, Fransız savoire faire ile Akdeniz’dir. Michelin yıldızlı Ludovic Laurenty, şato bununla övünmese de mutfağın başında.

Kahvaltıda, taze pişmiş kruvasanlar, somon füme, soğuk etler ve peynirlerle dolu tabakları görmek alışılmadık bir şey değil.

Akşam yemeği için, ustaca sunulan kurutulmuş deniz tarağı, etli ördek göğsü parçaları ve hafifçe ufalanmış kalamar ile hassas St Pierre filetolarını yedik. Mevsim sebzeleri renk katar ve doğrudan şato bahçelerinden toplanır.

Yaz aylarında teras, kulüp sandviçlerinin ve doyurucu burgerlerin allık rosé şişelerini demirlediği daha rahat bir menü sunar.

Chateau St Pierre de Serjac

İÇMEK

Laurent Bonfils, etkileyici portföyünden geniş bir şarap menüsü sergiliyor. Château’nun bu yılki ilk hasadının ardından şarap tutkunları yedinci cennette dev fıçıları denetleyecek ve bir uzmanla sarmaşıkları keşfedecekler. Meşe kokulu etkinlik alanı da düzenli tadımlara ev sahipliği yapıyor.

Şarabın kalesi olmasına rağmen, bu üstün cin ve tonik sipariş edemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Konuklar otelin barında, şatonun çerçeveli planlarıyla çevrili antika bir şöminenin yanında kokteyl içebilir.

Bar personeli, herhangi bir talebi olağanüstü bir hassasiyetle hazırlayabilir. Greyfurt, limon, yıldız anason ve karpuz ile mükemmel bir şekilde harmanlanmış çırçır bazlı bir bahçıvandan yudumladık. Patates waffle bar atıştırmalıkları özellikle unutulmazdı.

ÇIKIŞ VE HAKKINDA

Üzüm bağları, yürüyüş ve bisiklet parkurları için muhteşem bir fon oluşturuyor. Aksi takdirde otel, öğle yemeği için masalsı kardeş mülkü Château les Carrasses’e ziyaretler ve pitoresk Canal du Midi’de tekne gezileri düzenleyebilir.

Cumartesi günü, büyük peynir tekerlekleri, teneke kutu zeytinyağı ve taze deniz ürünleri satan tezgahlarla şirin Pézenas kasabasında hareketli bir pazar sıralanır. Ziyaretçiler Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşabilir ve göz kamaştırıcı antika dükkanlarının yıpranmış cephelerin arkasına saklandığı uzun Avenue Verdun’da dolaşabilir.

Havaalanına dönüş yolunda güzel Marsilya limanını ziyaret ettik ve istiridye yataklarına bakan avuç içi büyüklüğünde istiridyelere tıkıldık. Languedoc’un cazibesinin çoğu gibi, merhametli bir şekilde gösterişsiz ve lezzetli bir şekilde rahat hissettirdi.