Bu Yıl Cape Town’u Ziyaret Etmek İçin 10 Neden

İkonik ve otoriter Masa Dağı’ndan muhteşem plajlarına ve sörfüne kadar, bu harika çeşitlilikte şehirde gerçekten çok şey var. Cape Portfolios uzmanları, Cape Town’da yapılması ve görülmesi gereken ilk 10 şeyi sıraladı.

Cape Yarımadası’nı ziyaret edin

Cape Town

Cape Yarımadası’nı ziyaret etmek, bölgeyi ziyaret etmek için biraz daha fazla zamanı olan herkes için bir zorunluluktur. , Cape Point ve vahşi hayata yakınlaşabileceğiniz Afrika penguen kolonisine ev sahipliği yapan fantastik Boulders plajı. Bu alanlarda biraz daha uzun vakit geçirmek isterseniz otostop turu da yapabilirsiniz.

Cape Winelands’ı ziyaret edin

Biraz şarap uzmanıysanız ve elinizde yeterli zamanınız varsa, neden kendi arabanızı sürebileceğiniz veya rehberli bir tura katılabileceğiniz Cape Winelands’ın bulunduğu Cape Town’dan arabayla yaklaşık bir saatlik bir yolculuğa çıkmıyorsunuz. Cape Town’daki en iyi üzüm bağlarından bazıları Tokara, Kanonkop ve Delaire Graff Estate’tir. Constantia Vadisi’nde, Cape Town’un sadece 20 dakika dışında yer alan, Güney Afrika’daki en eski şarap üretim tesisi olan Groot Constantia, kesinlikle görülmeye değerdir.

Masa Dağı’na teleferik

Cape Town

Muhtemelen Cape Town’daki en popüler cazibe merkezlerinden biri ve en ünlü özelliklerinden biri de ikonik Masa Dağı’dır. Dağın kayaları yaklaşık 600 milyon yaşında ve Himalayalardan altı kat daha yaşlı. İster dağa tırmanmayı, ister teleferiğe binmeyi veya uzaktan takdir etmeyi tercih edin, bu şüphesiz Cape Town’da yapılması gereken en popüler atraksiyondur.

Sahile git

Cape Town, her biri kendine özgü avantajlara sahip, dünyanın en güzel plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. False Bay kıyı şeridi boyunca uzanan plajlar, ılık su ve iyi yüzme koşullarına sahiptir; Atlantik kıyısı suyu çok daha soğuktur ama her zaman muhteşem bir turkuaz parıltı verir. Ziyaret edilecek daha popüler plajlardan birkaçı Milnerton Plajı, Camps Bay Plajı ve Boulders Plajı’dır.

mutfağın tadını çıkarın

Cape Town, inanılmaz lezzetli ve çeşitli mutfağı ile tanınır. Güney Afrika mutfağı ağırlıklı olarak tavuk, av eti, domates, limon ve misket limonu ile ekmek ve un şeklinde mısır, fasulye, zencefil, biber ve baharatlardan oluşur. Ziyaret edilecek en iyi restoranlardan birkaçı The Pot Luck Club, The Hussar Grill Mouille Point ve The Chefs Warehouse and Canteen.

Biraz cazın tadını çıkarın

Bir zamanlar 50’lerde büyüdüğünde, Jazz artık karanlık, dumanlı bodrum kulüpleriyle sınırlı değil ve dünya çapında kutlanıyor. Cape Town caz kültürü son on yılda devasa bir boyut kazandı ve her yıl merakla beklenen Cape Town Uluslararası Caz Festivali de dahil olmak üzere çeşitli caz kulüpleri ve etkinlikleriyle iftihar ediyor. Otantik cazın tadını çıkarmak için en iyi yerlerden birkaçı, tümü Cape Town’un merkezinde bulunan Alliance Francaise du Cap, The Piano Bar, Kaleidoscope Cafe’dir.

Safariye git

Cape Town

Bu bölgenin muhteşem yanı, vahşi yaşamı doğal ortamlarında görebileceğiniz gerçek Afrika’dan sadece bir taş atımı uzaklıkta olmasıdır – ve sizi temin edebileceğimiz bundan daha muhteşem bir şey yoktur. Sizi konaklama yerinizden kimin alacağını seçebileceğiniz birçok farklı safari turu ve operatörü sizi çeşitli safari alanlarına götürecektir.

Victoria ve Alfred Waterfront’u ziyaret edin

Cape Town’un turizm Merkezi, Masa Dağı’nın karşısındaki muhteşem liman ortamında yer almaktadır, burası eski tarihi liman kentinin modern alışveriş, kaliteli yemek ve eğlence ile buluştuğu yerdir. V ve A Waterfront’un çarpıcı ortamı, Cape Town’un önde gelen alışveriş ve eğlence destinasyonu statüsü sayesinde yıllardır ziyaretçileri cezbetmektedir. Ziyaret ettiğinizde, kalabalık zanaat restoranları ve pazarlarının yanı sıra kalabalıkları çeken sokak sanatçılarını ve müzisyenleri de mutlaka izleyin.

Tarihi tanımak

Bu otantik Şehirde aradığınız şey biraz tarihi özetse, Güney Afrika’nın 1990’da sona eren apartheid dönemini keşfetmek için Robben Adası’na ve District Six Müzesi’ne gitmelisiniz. Ödüllü topluluk müzesi, Altıncı Bölge, iktidardaki hükümetin bölgeyi ‘sadece beyazlar’ ilan ettiği ve 60.000’den fazla sakininin zorla evlerinden alındığı zaman konusunda eğitim veriyor.

Köpekbalıklarıyla yüzmeye git

Korkaklar için değil, ziyaretçilerin denemeyi sevdiği bir şey – köpekbalığı dalışı, bölgeye gelen birçok gezgin için popüler bir seçimdir. Güney Afrika, dünyadaki köpekbalığı türlerinin dörtte birinin Güney Afrika sularında yaşadığı inanılmaz derecede çeşitli bir köpekbalığı popülasyonuna sahiptir. Birçok tur operatörü, ne kadar cesur hissettiğinize ve yüzme yeteneğinize bağlı olarak köpekbalığı yüzme turları sunar. Adrenalin bağımlıları, dünyanın beyaz köpekbalığı başkenti Gansbaii’ye yolculuk yapmak isteyeceklerdir.