Bu yaz için Avrupa’nın en iyi 9 plaj tatili

Sıcak bir yere uçmak mı istiyorsunuz? İster bir hafta sonu kaçamağı, ister bir haftalık bir ilişki için can atıyor olun, işte Avrupa’nın en iyi plaj tatili seçeneklerimiz


İle Annabel Fuller

Bir kaçamağa ihtiyacınız var ama nereye gideceğinize karar veremiyor musunuz? Bir doz vitamin denizine ihtiyacınız olduğunda kolay bir kaçış sağlayan en muhteşem Avrupa plaj tatillerinden dokuzunu topladık.

Avrupa’nın En İyi Plaj Tatilleri

Fransız Rivierası, Fransa

Plaj Molaları

Menton’dan Marsallies’e uzanan bu şık kaçış, uzun zamandan beri zarif duruşuyla ünlüdür. Yıl boyunca güneşin tadını çıkaran Fransız sahil şeridindeki pitoresk kasabalar turistler arasında popülerdir. Aristokrat Nice, iddialı Antibes, A-list Cannes ve göz alıcı St Tropez, şık bir plaj molası için ideal olsa da, kalabalıktan uzaklaşmak için denizden Les Iles d’Or’a gidin.

Cinque Terre, İtalya

Plaj tatilleri

İtalyan Rivierası’nın doğu ucunda yer alan, ülkenin en iyi sahil kaçamaklarından biridir. Dağlık Cinque Terre, tümü Akdeniz’in üzerinde yer alan beş şirin balıkçı köyünden oluşur. Parlak renkli binaları ile ünlü olan bu doğa harikasından asla ayrılmak istemeyeceksiniz.

Minorka, İspanya

Plaj Molaları

Bu Balear cenneti, tüm güneş arayanlar için mükemmel olan, yıl boyu güneş ışığına ve pastoral kumsallara sahiptir. Komşu Mayorka ve İbiza’dan daha sakin olan Menorca, İspanyol lüksünün tadını çıkarmak için en iyi yerdir. Birleşik Krallık’tan sadece iki buçuk saat uzaklıktaki bu kumlu destinasyon, cennette bir hafta sonu için idealdir.

Reynisfjara, İzlanda

Plaj tatilleri

İzlanda, bir plaj tatili için aklınıza gelen ilk yer olmasa da, adanın engebeli kıyı şeridinin güzelliğini inkar edemezsiniz. Berrak sularda yıkanmayacaksınız: buradaki kum gece kadar karanlık. Bazalt sütunlarla noktalı siyah kum, eşsiz bir plaj kaçamağı sağlar.

Brac, Hırvatistan

Plaj tatilleri

Hırvatistan’ın en ünlü plajlarından biri olan Zlatni Rat’a ev sahipliği yapan bu ada, aldığı her övgüyü hak ediyor. Otantik Akdeniz ada yaşamını deneyimlemenize olanak tanıyan bu Adriyatik adasında ünlüleri ve süper yatları demirlemiş görmeyeceksiniz. Daha fazla macera arayanlar için ada, Split’e yakındır. Bir şehir ve bir plaj tatili arasında seçim yapmanız gerekmeyecek, burada her ikisine de sahip olabilirsiniz.

Algarve, Portekiz

Plaj tatilleri

Portekiz’in en aile dostu destinasyonlarından biri olarak selamlanan Algarve, aynı zamanda en yoğun tatil noktalarından biridir. Büyük kalabalıklar, küçük saatlere kadar hareketli barlar ve restoranlar ile canlı bir atmosfer yaratır. Kiralık şezlonglarla, pitoresk çevrenin tadını çıkarırken tüm gün sahilde dinlenebilirsiniz.

Kefalonya, Yunanistan

Plaj tatilleri

Kefalonia, Yunanistan’ın daha az keşfedilmiş adalarından biri olsa da, kesinlikle daha az etkileyici değil. Bu cennet kristal berraklığında suya, kumlu plajlara ve yıl boyunca ılık sulara sahiptir. Ayrıca, daha otantik bir kaçamak için turistler tarafından daha az istila edilir.

Harris Adası, İskoçya

Plaj tatilleri

Evinize daha yakın bir plaj molası için İskoçya’nın Batı Adaları’nı deneyin. 800’den fazla ada, İskoçya’nın engebeli kıyı şeridinin yakınındadır, ancak söz konusu plajlar olduğunda, Harris Adası en iyisi olabilir. Adanın körfez akıntısı, suları şaşırtıcı derecede sıcak yaparak yerel sörfçüler arasında popüler hale getiriyor.

Patara, Türkiye

Plaj tatilleri

Türkiye’nin en uzun kumsalı aynı zamanda en güzelidir. Bu geniş raflı beyaz kum şeridi, sıcak sığlıklarla buluşarak onu bir aile kaçamağı için ideal hale getirir. Bir yamaçta yer alan bu uykulu sahil kasabası, Patara’nın kumlu kıvrımına ve ötesindeki denize doğru güzel manzaralar sunmaktadır. Seyrek restoran ve barların bulunduğu köy merkezi sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.


Bunun gibi? Şimdi rezervasyon yapmak için 8 uygun fiyatlı tatile göz atın