Birleşik Krallık Kaçamağı: Francis Oteli, Banyo

Kesinlikle Londra, tarihi Bath şehrine bir gezi yapar


İle Abbie Schofield

İnceleme: Francis Otel, Banyo

Tarih

Francis Otel DışPaddington’dan trenle sadece bir buçuk saat uzaklıktaki Bath, İngiltere’deki tek Dünya Mirası şehridir. Kaplıcaları Romalılar tarafından kaplıca olarak kullanılmış ve ziyaretçilerin bugün gezebileceği ünlü Roma Hamamı’nı yaratmıştır. Bath, zengin ailelerin ‘suyu almak’ için ziyaret ettiği ve yüksek sosyete balolarına, kart oyunlarına ve konserlere katıldığı Gürcü döneminde bir kez daha moda oldu.

Otel

Francis Otel OdasıÇimenli Kraliçe Meydanı’na bakan ve Bath Spa tren istasyonuna on dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Francis Hotel, bundan daha harika bir konumda olamazdı – tüm önemli turistik mekanlar kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Otelin büyük cephesi karakteristik olarak Gürcü tarzındadır ve tüm şehri bal rengi bir tonda kaplayan kireçtaşı Bath Stone’dan yapılmıştır. İçeride, dekor, Regency döneminden ilham alıyor ancak dönem özelliklerini modern olanaklarla birleştiren şık bir dokunuşla. Odalar lüks (zarif aynalar, direkli karyolalar ve tavandan tabana pencereler) ancak ilginç, renkli ve karakter dolu, Roma tarzı eserlerden Gürcü modasının illüstrasyonlarına kadar Bath’ın tarihinden esinlenen sanat eserleriyle dekore edilmiştir.

Yapılacak şeyler

Roma HamamlarıŞehre yapılacak bir gezi, Roma Hamamları turu olmadan tamamlanmış sayılmaz. Bir dalış yapamazsınız, ancak keşfederken dinlemeye değer ücretsiz sesli rehberler vardır. Yakınlarda, sokak sanatçılarının bulunduğu hareketli bir meydanda yer alan muhteşem bir eski Benedictine manastırı olan Bath Manastırı yer alır. Ardından, 1700’lerin sonlarından kalma Gürcü mimarisinin iki harika örneği olan Kraliyet Hilali ve Sirk’e doğru yürüyün.

Hava güzelse ve daha uzaklara gitmeyi seviyorsanız, Bath Skyline sizi yokuş yukarı ve şehir etrafında bir döngüye götüren bir National Trust rotasıdır. Bath’ın güzelliğini yukarıdan izlemek ve iştahınızı açmak için mükemmel olan ormanlık alan, tarlalar ve kır yollarında üç ila dört saatlik iyi bir yürüyüş.

Ne yemeli

Francis Otel Dinlenme Salonu
Francis Otel Bar & Lounge

Bath, rahat kafelerden kaliteli yemeklere kadar restoranlar açısından sunabileceği çok şey var. Sotto Sotto, Roma Hamamlarından sadece birkaç dakika uzaklıkta taş bir mahzende bulunan uygun fiyatlı ve otantik bir İtalyandır. Daha lüks bir şeyler için, mükemmel bir şarap listesinin yanı sıra yenilikçi ama rahatlatıcı Avrupa yemekleri yaratmak için mevsimlik malzemelerin kullanıldığı The Circus’a gidin.

Bath ayrıca çay salonları ile bilinir ve Sally Lunn, Bath’ın en eskilerinden biridir ve 1680’de kurulmuştur. Ünlü Sally Lunn çöreklerini tattıktan sonra, ilk Bath topuzunun nasıl yaratıldığını görmek için mutfak müzesini ziyaret edin. İkramlar burada bitmiyor – bazı batılı ülke şekerlemeleri için, tuzlu karamelden limonlu cheesecake’e kadar akla gelebilecek her lezzeti sundukları The Fudge Kitchen’a gidin ve hatta yapışkan tatlıyı hemen önünüzde yapın.

Gece hayatıyla ünlü bir şehir olmayan Bath’da çok sayıda hareketli bar bulunur, ancak öğrenci noktalarından kaçınmak isteyeceksiniz. Tutkulu bir ekibin atmosferik bir yeraltı mahzeninde yaratıcı kokteyller hazırladığı Circo Cellar’da yemek sonrası içkileri için.

Francis Hotel, Bath’daki oda fiyatları, iki kişilik bir yatağı paylaşan iki kişi ve oda ve kahvaltı bazında oda başına £166’dan başlar.

francishotel.com


Daha fazla İngiltere kaçamağı ilhamına göz atın