Avrupa’da Vahşi Yüzme Nereye Gidilir?

Havuzlar ve sahil barları azalmaya başladıkça dikkatimizi daha vahşi sulara çeviriyoruz. Burada Avrupa’da vahşi yüzme için en iyi noktaları seçtik


Ticari plajlardan ve lidolardan uzakta, açık denizde yüzme, yaz eğlencelerinden sonra çanta iplerinde hoş bir mola vaat ediyor ve ayrıca doğal kıyı şeridi boyunca güzel manzaraları keşfetmenin harika bir yolu. İnsan yapımı havuzları daha serin, doğal açık su alanları ile değiştirmek, dolaşım, stres tepkileri ve uyku kalitesinde iyileşmeler dahil olmak üzere bir dizi zihinsel ve fiziksel sağlık yararı sağlar. Burada, Avrupa’nın en muhteşem göllerinden birkaçını ve kıyıya bakan çarpıcı konaklama yerlerini bir araya getirdik.

Avrupa’da vahşi yüzme için seçimlerimiz

Como Gölü

İçinde yüzün: Como Gölü

Dünyanın parıltılı kuşlarının yemyeşil tepeler ve tek renkli rustik villalar arasında saklandığı ünlü bir sıcak nokta olan Como Gölü, mürekkepli sulara ayak parmağınızı daldırmak için bir dizi şaşırtıcı gizli nokta sunar. Lecco’nun kenarındaki gölden yükselen çarpıcı zirveleri izleyin, geleneksel balıkçı köyü Pescallo’da tekneler arasında sallayın ya da Bellagio’nun hareketli sokaklarından, yalnızca bir sahil patikasından erişilebilen el değmemiş plajlarına kayın.

Konaklama: Grand Hotel Tremezzo

Konuklar, göl kenarındaki ikonik Art Nouveau palazzo’da, T Spa’nın huzurlu sonsuzluk havuzunda veya otelin kendi T Plajı’nda yer alan “water on the water” yüzen havuzunda rahatlatıcı bir dalış yaparak su bazlı kaçışlarına devam edebilirler. Aksi takdirde, kaliteli yemek teras restoranı La Terrazza Gualtiero Marchesi’de, rahat L’Escale Trattoria’da ve Wine Bar’da veya otelin muhteşem çiçek bahçeleri içinde gizlenmiş T Pizza pizzacıda gurme lezzetler ile aktif iştahlar doldurulabilir. Açık denizin heyecanını geride bırakıp uyumak için bir yer seçmek söz konusu olduğunda, Grand Hotel Tremezzo’nun görkemli oda ve süitlerinin tümü, hem aşağıdaki göl hem de arkadaki Grigne Dağları’na uzanan özel park üzerinden Como Gölü yaşamının rakipsiz manzaralarını sunar.

Gecelik 400 EUR’dan başlayan fiyatlarla; grandhoteltremezzo.com

Cenevre Gölü
Cenevre Gölü, İsviçre

İçinde yüzün: Cenevre Gölü

İster Montreux’deki tarihi Chateau de Chillon’un gölgesinde tembellik yapmayı, ister şelaleler arasında hızlı bir sıçrama yapmayı seçin, Cenevre Gölü, Fransızlar tarafından bir refah ve şifa kaynağı olarak tarihsel olarak saygı duyulan tatlı suları arasında yüzmek için sayısız fırsat sunuyor. . Göl ayrıca sezon boyunca aile eğlencesi için 100’den fazla halk plajına ve kentsel alana sahiptir.

Konaklama: Evian Resort

Evian Resort, ilginç tarihi kaplıca kenti Evian-les-Bains’in üzerinde yer alan ve Evian maden suyu kaynağının etrafına inşa edilmiş, geleneksel Fransız sağlık konseptinin kalbinde bir yüzyıldan fazla bir süredir hizmet vermektedir. Fitness ve sağlıklı yaşam tutkunları, su kayağı ve Dranse Rapids’de rafting de dahil olmak üzere her yaş için bir dizi su sporu düzenlemeye yardımcı olmak için hazır bulunan özel bir Spor ve Macera konsiyerjinden yararlanabilir. Evian ayrıca kapsamlı uzman tedavi ve program listelerine sahip birinci sınıf üç spaya ve muhteşem 5* Hotel Royal ve Michelin yıldızlı restoranı Les Fresques de dahil olmak üzere iki güzel otele ev sahipliği yapmaktadır.

Hotel Royal’deki odalar gecelik 296 EUR’dan; evianresort.com

Avrupa'da Vahşi Yüzme, Zürih Gölü
Zürih Gölü, İsviçre

İçinde yüzün: Zürih Gölü

Gölü ve Limmat nehri ile Zürih, vahşi yüzme için bir dizi muhteşem fırsat sunuyor. Su, çoğu Avrupa kentinden daha temiz ve hemen her yerde göle atlama olasılığı ile yüzmek keyifli. Şehir, göl ve nehir üzerinde, çoğu vestiyer ve tuvalet gibi olanaklara sahip on bir resmi açık yüzme havuzuna sahiptir.

Şurada kalın: Baur au Lac

175 şanlı yıllık geleneğe batmış, ancak cilalı bir yüzeye ve birinci sınıf hizmet için kusursuz bir üne sahip olan beş yıldızlı Baur au Lac, aldığı kadar lüks. 199 oda ve süit, Art Deco’dan English Regency’ye kadar bireysel bir tarz sergilerken, alt katta, ikindi çayı için popüler nokta olan Le Hall, kraliyet tonlarının, zengin döşemelerin ve peluş halıların çökmekte olan bir vitrinidir. 2019 Michelin rehberinde ikinci yıldızını kazanan Baur au Lac’s Restaurant Pavillon, Zürih’in mutfak tacındaki bir değerli taştır. Chef de Cuisine Laurent Eperon, klasik İsviçre ve Fransız haute mutfağının dinamik, küresel yorumlarını yaratıyor. Menüde öne çıkanlar arasında bütün kavrulmuş taban, Béarnaise soslu dana filetosu ve İsviçre dana eti bulunur.

Baur au Lac’taki odalar gecelik 520 EUR’dan; bauraulac.ch

Avrupa'da vahşi yüzme, Bled Gölü
Bled Gölü, Slovenya

İçinde yüzün: Bled Gölü

Slovenya, kartpostal manzaralarına ve doğal güzelliği ve saf boyutuyla ziyaretçileri etkileyen dünyaca ünlü Bled Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Mitler ve efsanevi hikayelerle örtülü olan bu bitkinin, dalış yapanlara bahşedilen özel iyileştirici güçlere sahip olduğuna inanılıyor. Harika bir tatlı su yüzme deneyimi sunmanın yanı sıra, ortasında ziyaretçilerin geleneksel yollarla karşılaşabilecekleri bir adaya sahiptir. örgü örmek bot.

Konaklama: Vila Bled

Vila Bled, ana şehrin gürültüsünden uzakta, suyun üzerinde yer alan büyüleyici konaklama birimleri sunmaktadır. Bir kale ve kilise ile çevrili konaklama birimi, parkın ve Bled Gölü’nün serin, berrak sularının panoramik manzarasını sunmaktadır. Masaj salonu, buhar odası ve Fin spası içeren olağanüstü spa olanaklarından yararlanmadan önce bir sabahla rahatlayın.

Vila Bled’deki odalar gecelik £231’den başlayan fiyatlarla; vila-bled-hotel.hotel-ds.com