2020 İçin En İyi Seyahat Trendleri

Adriyatik kıyılarında yelken açmaktan Osaka’da yemek yemeye kadar, 2020’de dikkat etmeniz gereken en önemli seyahat trendleri burada.

İle Zoë Delmer-En İyi

2020’de Seyahat Etmenin En İyi Yolları

Yemek Turları

Osaka Japonya Yemek TuruGurme turisti olmak, bir ülkeyi gezmek için harika bir yoldur. Lezzet ve tazeliğin her şey olduğu eyalet Fransa’sından, görkemli Orta Doğu lezzet kombinasyonları ve etli kuzu yemekleriyle dolu bir ülke olan Kudüs’e kadar gidilecek sayısız yer var.

Neresi: Nihai yemek turu için Osaka gibisi yoktur. Japonya’nın mutfağı olarak adlandırılan Osaka, lezzetli teriyaki somonu lokmalarını alabileceğiniz sokak yemeği tezgahlarından sayısız Michelin yıldızına sahip üst düzey restoranlara kadar, yemekle ilgili her şeyle dolup taşan bir şehirdir, bu her şeyi cömertçe kutlayan bir şehirdir. yemek hakkında.

Kalmak: Tam bir lüks için, şurada kalın: Conrad. Yeni bir otel olan Conrad, bir gökdelenin en üst katlarını kaplar, bu da konukların tüm metropolün ve ötesinin muhteşem panoramik manzarasını görmeleri anlamına gelir. Odalar temiz ve modern bir tasarıma sahiptir ve zevkli Japon etkilerine sahiptir. 24 saat hizmet veren bir konsiyerj ekibi, spa’lı bir fitness merkezi ve övgü dolu eleştirilere sahip bir restoran bulunmaktadır. Conrad Osaka, yemek gezinizi yürütmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Eko-Seyahat

Eko Seyahat KıyıdaEko-seyahat giderek daha popüler hale geliyor. Çevre bilincine sahip tatilcilerin seyahatlerini daha sürdürülebilir hale getirmek için, karbon tüketen uçak biletlerini daha az kirletici tren yolculukları seçeneğiyle değiştirmekten, evlerine daha yakın yerler seçmeye ve çevre dostu destinasyonlarda kalmaya kadar birçok seçenek var. sürdürülebilir yaşam üzerine.

Neresi: Birçoğu, daha sıcak iklimler lehine güzel adamızı görmezden gelme eğilimindedir, ancak Birleşik Krallık’ın değeri küçümsenir. Hem İskoçya hem de Cornwall, öncü gezginler için sunacak çok şeye sahiptir. Engebeli manzaraları, kumlu plajları ve çeşitli kültürleri ile her ikisi de ayaklarını yere sağlam basarken bu duyguyu özlemek isteyenler için harika seçenekler sunar.

Kalmak: Croft 103 kendini eko-yaşama ve sürdürülebilir olan her şeye adamıştır. Sunderland’in kuzeybatısındaki Loch Eriboll’un kenarında yer alan otel, çeşitli İskoç manzarasının muhteşem manzarasına sahiptir. Çağdaş bir tasarıma sahip binalar, modern günlük yaşamdan beklediğimiz tüm lüksleri, ancak gezegenimize zarar vermeden sunar.

yelken

Yelkenli Adriyatik Kıyısı Porto KaradağSon yıllarda, Hırvatistan’ın Adriyatik kıyısı, yılda ortalama 18,5 milyon ziyaretçiyle oldukça hareketli bir dönem yaşıyor. Ancak, turist kalabalığından kaçınmak ve güzel sakin denizlerde hak ettiği huzur ve sessizliği elde etmek için Adriyatik kıyısının geri kalanını keşfetmenin zamanı gelmiş olabilir.

Neresi: Hem Karadağ hem de Arnavutluk, antik Yunan mitolojisini çağrıştıran çarpıcı sahil şeritlerine sahiptir. Yazın sıcaklıklar genellikle 27°C’dir ve deniz serinlemek için mükemmel bir yerdir. Limanlar genellikle Hırvatistan’dakinden daha az kalabalıktır ve lezzetli Akdeniz mutfağı, sahip olabileceğiniz en iyilerden bazılarıdır.

Kalmak: Eğer cazibe ve lüks arıyorsanız, Porto Montenegro demirlemek için ideal bir yerdir. Monako’ya kıyasla, güzel liman, gösterişli restoranlar, kokteyl barları ve tasarımcı markalarıyla dolup taşıyor. Biraz deniz tutması gerekiyorsa, deniz bacaklarınızı yeniden kazanabileceğiniz güzel sağlık spaları, spor salonları ve şımartıcı bir dizi lüks lüks otel var.

Çöl

Umman seyahati 2020Bir çölü düşündüğünüzde, genellikle başka bir dünyaya ait, kum ve kayalardan oluşan kavurucu bir manzara hayal edersiniz. Ancak gerçekte, kurak habitatta bulunan manzara, kültür ve çeşitli hayvan ve bitki türlerinde büyük bir çeşitlilik vardır.

Neresi: Umman, tüm gözüpek kaşifler için nihai çöl harikalar diyarını sağlar. Umman, sayısız mimari stili ve lezzetli yemek seçenekleriyle eski Muscat şehrini keşfetmekten, bol miktarda doğal güzellik ve vahşi yaşam vahasının derinliklerine inmeye kadar, içinden geçilmesi için yalvaran bir ülkedir.

Kalmak: Aklınızda zengin bir rahatlama varsa, o zaman Six Senses Zighy Bay kalacak yer. Kuzey Musandam Yarımadası’nda yer alan tesis, bir yanda sarp dağlar arasında, diğer yanda ise sakin bir kumsalla sınırlanmıştır. Uzak ve bir o kadar da kolay erişilebilir, konaklamanız sırasında yamaç paraşütü ve tüplü dalış gibi yapılacak çok sayıda aktivite vardır.

Kuzey Avrupa

Danimarka kuzey avrupa seyahati 2020Kuzey Avrupa’nın gezginlere sunacağı çok şey var. Güzel gökyüzü ve ilginç coğrafi oluşumlar ile etkileyici bir manzaraya sahip olan bu bölge, doğa tutkunları için ideal bir kaçış noktası olmasının yanı sıra, şehirler muhteşem mimari, tasarım ve kültür merkezleridir.

Neresi: Zengin tarihi, ünlü kültür sevgisi ve çevreye duyarlı yaşam tarzı ile Danimarka, kendinizi iyi hissetmek için kaçmak için mükemmel bir yerdir. Hem Kopenhag hem de çevredeki kırsal alanlar, gezgin için doğal yürüyüşten tasarım sergilerine kadar yapacak çok şey sunuyor.

Kalmak: Nisan 2020’de açılan Villa Copenhagen, şehrin asırlık postanesini şık, ileri görüşlü bir eko-otele dönüştürdü. Başkentin merkezinde yer alan otel, 390 konuk odasına ev sahipliği yapmaktadır ve Kopenhag’daki birkaç kentsel yeşil alandan biri olan ısıtmalı açık yüzme havuzu, sauna, 24 saat açık spor salonu ve çatı katındaki kentsel bahçe gibi çok çeşitli olanaklara sahiptir.

Bunun gibi? Yalnız seyahat için en iyi 7 destinasyona göz atın