2019 İçin Wellness Seyahat Trendleri

Yerel Daldırma Kaçamakları

Keşif ve keşif için tasarlanan, zihninizin berraklaşmasına ve rahatlamasına izin veren doğaya daldırma kaçamakları, sizi kaygı, stres ve depresyon gibi sorunlarla mücadele etmenin yollarını bulmanızda etkiler. Kendini sıfırlamak isteyen gezginler için, bu açık hava kaçamak yerleri hem kortizol seviyelerinde (stresten sorumlu hormon) hem de depresyonda azalmaya neden olur.

En İyi Destinasyonlar; Ananda Active, Arkarba Yürüyüşü ve Vücut Kampı

Önleyici Sağlık

Kötü alışkanlıklar (fiziksel hareketsizlik ve hava kirliliğinin yanı sıra) batıdaki en büyük 4 katil için ana risk faktörleridir: kardiyovasküler hastalık, kanser, kronik solunum yolu hastalığı ve diyabet. Önleyici sağlık inzivaları, bireyleri uyaran yaratan ortamlardan uzaklaştırarak ve onlara bunlardan kaçınmak için gereken araç ve becerileri sağlayarak bu risk faktörlerini hedefler.

En İyi Destinasyonlar; SHA Wellness Clinic Tütünle Mücadele, Grand Resort Bad Ragaz Önleyici Sağlık ve Kurotel Sağlıklı Uzun Ömür

Aktif Yaşam Tarzı İnzivaları

Aktif bir yaşam tarzı, günlük hareket seviyenizi yükseltmek için küçük ve sürdürülebilir değişiklikler yapmak ve böylece fiziksel hareketsizliğin neden olduğu hastalık riskinizi azaltmakla ilgilidir. Hepimiz biraz daha az hareketsiz olmamız gerektiğinin farkında olsak da, kalıcı değişiklikler yapmak ve hatta nasıl değişeceğimizi anlamak bile zor olabilir. Bunlar gibi aktif yaşam tarzı inzivaları, tek başımıza denemeye cesaret edemediğimiz aktiviteleri tanıtmak için bir dizi dönüştürücü sağlık deneyimine ev sahipliği yapıyor ve yaşam tarzımızı daha iyi hale getirmek için bize kullanışlı bir araç kutusu sağlıyor.

En İyi Destinasyonlar; Chiva Som Fit for Life, BodyHoliday BodyScience & Thanyapura Yüzmeyi Öğrenin

Boşanma İnzivaları

2019 için en sıcak Wellness seyahat trendleri

Bir ilişkiye veya evliliğe kapıyı kapatmak, söylemek yapmaktan daha kolaydır. Boşanma gibi büyük yaşam değişikliklerinin neden olduğu stres ve kaygı, birçok kişiyi seyahatin dönüştürücü gücünden yararlanmaya tek başına bir sağlık yolculuğuna yönlendirir. İnziva yerleri, bir dizi duygusal şifa terapileri, stres yönetimi ve yaşam koçluğu hizmetleri ile bu büyüyen trende yanıt veriyor.

En İyi Destinasyonlar; Amanpuri Awareness, SHA Wellness Clinic Life Reset & Marbella Club Amanda Hamilton Well-being Retreat

ağrılı aylar

2019 İçin En Popüler Wellness Seyahat Trendleri

Gezginler, Evden uzakta seyahatlere bakış açımızı değiştiren ve yaşamlarında zor dönemlerden geçen bireylerin sorunlarını rahatlatıcı bir ortamda tedavi etmelerine olanak tanıyan Painmoon’ları deneyimleyebilir. Sevilen birinin ölümü, kötü bir ayrılık veya bir depresyon dönemi olsun, ağrılı aylar size uzman tedaviyi almanızı ve mutluluğu ve normalliği geri kazanmanız için gereken zamanı ayırmanızı sağlar.

En İyi Destinasyonlar; Borgo Egnazia (Tarant Retreat), Kamalaya Değişimi Kucaklayan & Ananda Dhyana Kendini Gerçekleştirme

Zorlu ve Dönüştürücü Sağlık

İkisi bir arada sağlıklı yaşam deneyimi! Bu sağlıklı yaşam seyahati trendi, spa ve rahatlamayı açık hava etkinlikleri ve macera ile harmanlıyor. Gezginler, dağ yürüyüşü, kano ve dağdan inme gibi aktivitelerden elde ettiğiniz endorfinleri dönüştürücü kişisel gelişim için bir araç olarak kullanabilirler. Ciddi bir tembellik veya motivasyon eksikliğiniz varsa, bu canlandırıcı sağlık deneyimleri lüksü farklı bir şekilde sunar.

En İyi Destinasyonlar; COMO Shambhala Estate Fitness, Ocean Soul Surf & Yoga Retreat & Aro Ha Adventure

Sağlık Mumcations

Annelerin rahatlaması ve enerji toplaması için bir sağlıklı yaşam seyahati inziva yeri. Çocuk Psikoloğu Dr Nava Silton’a göre, ev ve aile sorumluluklarına ara vermek hem sizin hem de çocuklar için faydalı olabilir. Anneler için kısa bir sağlıklı yaşam molası, daha mutlu ve sağlıklı bir benlik için altta yatan herhangi bir stres veya endişe ile başa çıkmak için zaman tanıyabilir. İster bir annenin seyahati, ister tek başına bir macera olsun, bu kaçamaklar ‘gerçek sizi’ yeniden keşfetmenizi sağlar.

En İyi Destinasyonlar; Marbella Club Stres Atma ve Gevşeme, The Retreat Costa Rica Reset & Rejuvenate & Paradis Plage Spa & Yoga

Menopoz İnzivaları

2019 İçin En Popüler Wellness Seyahat Trendleri

Ruh hali değişimleri, sıcak basması, duygusal patlamalar, kilo alımı (veya yukarıdakilerin tümü) yaşıyor olsanız da, sağlık uzmanları size eve döndüğünüzde önemli başa çıkma mekanizmalarını öğreterek rahatlama ve rahatlama sağlayacaktır – çevredeki tatsızlığı kabul eden inzivalar ‘değişim’.

En İyi Destinasyonlar; SHA Wellness Clinic Sağlıklı Menopoz, The Body Retreat Stress Re-set & BodyHoliday Sağlıklı Yaşlanma

Yeni Orta Yaşlı Adam

Modern insan sağlığına her zamankinden daha fazla yatırım yapıyor. Dolayısıyla, yaşlanmayı geciktirmekten golf ve spaya kadar her şeyi sunan erkeklere özel bir dizi program var.

En İyi Destinasyonlar; Palacio Estoril Yaşlanma Karşıtı Erkekler, Six Senses Kaplankaya Trim & Fit & Euphoria Revitalize

Doğurganlık Gezileri

2019 İçin En Popüler Wellness Seyahat Trendleri

Siz ve eşiniz sürece başlıyorsanız veya zaten bir bebek için denemeye başladıysanız, sağlıklı bir doğurganlık gezisi, gebe kalmanıza yardımcı olmak için tam da ihtiyaç duyulan şey olabilir. Zihinsel olarak güçlü ve sağlıklı olmak, gebe kalmanız için sizi iyi bir konuma getirecektir. Beslenmeyi düzelterek, hafif egzersizi teşvik ederek, uykuyu iyileştirerek, stresi azaltarak ve optimum kilonuza ulaşarak doğurganlığınızı doğal olarak artırmanıza yardımcı olacak bu doğurganlık sağlıklı yaşam gezilerinde güçlü ve sağlıklı, tamamen rahatlayarak başlayın.

En İyi Destinasyonlar; Zighy Bay Sense of Stres, Svarga Loka Connect & The BARAI Spa Vital Body Cleanse

Şeker Detoksu

Şeker Detoksu

Diyetlerimizde çok fazla şeker bulundurmanın ciddi riskleri vardır – Şeker detoksları artık birçok üst düzey spa ve sağlıklı yaşam merkezinde sunulmaktadır, sadece iştahı bastırmakla kalmaz, aynı zamanda size her gün satın aldığımız gıdalardaki gizli şekerleri bulma konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlar. -bugün. Bu inziva yerleri daha temiz bir cilt, daha fazla enerji ve daha verimli bir sindirim sistemi sağlamak için tasarlanmıştır.

En İyi Destinasyonlar; Kamalaya Kapsamlı Detoks Gençleştirme, Lefay Detox & Ananda Detox

Uyku Performansı

Stres ve endişe, uzun süreli uyku sorunlarına yol açabilir. Düşük kaliteli uykunun performans üzerinde garip etkileri olabilir, tepki sürelerini artırabilir, yaralanma oranlarını ve yargı hatalarını artırabilir ve doğruluk ve hızı azaltabilir. Dünyanın dört bir yanındaki bu son derece uzmanlaşmış sağlıklı yaşam inzivalarında, yavaş sabahlarda ve berbat performansta erteleme düğmesine basın. Bu sağlıklı yaşam gezileri, uyku sorunlarının etkilerine karşı koymak ve optimum refah ve becerinize ulaşmanıza yardımcı olması garanti edilen çeşitli bütünsel tedavileri ve uzman uyku ipuçlarını birleştirerek daha sağlıklı bir yaşam tarzı sağlamak için sıraya giriyor.

En İyi Destinasyonlar; Grand Resort Bad Ragaz Uyku, Altı Duyu Douro Valley Yogik Uyku ve Shanti Maurice Shanti Uyku

Sessizlik

Sessizlik ve huzur için özlem? Yüzyıllardır Budistler ve keşişler tarafından uygulanan sessizlik dönemleri, hem zihinsel berraklıkta hem de dikkatlilikte uzun vadeli gelişmeler sağlamaya yardımcı olarak, kendinizi karanlık düşüncelerden ve olumsuzluklardan kurtarmanıza olanak tanır. Sessiz inzivalar sadece bu tür etkileri deneyimlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha sakin, huzurlu bir size yolculuğunuza başlamak için göçebe bir fırsat sağlar.

En İyi Hedef; Shreyas Sessiz İnziva

Tavsiye, rehberlik ve rezervasyon için healthandfitnesstravel.com adresini ziyaret edin veya 0203 397 numaralı telefonu arayın. 8891