2022 İçin En İyi 7 Macera Seyahat Noktası

Tehlikeli bir şekilde yaşayın ve büyü bağlayıcı maceralarla dünyayı keşfedin. Gerçekten sürükleyici bir deneyim için bilinmeyen yerlere seyahat edin ve şebeke dışındaki etkinliklere katılın. Burada Kesinlikle’de, en iyi ve gelecek macera seyahat destinasyonlarının bir listesini derledik.

BOLİVYA

macera seyahati

Bolivya’ya uçun ve dünyanın en büyük tuz düzlüğü Salar de Uyuni’de bisiklet sürün. Büyüleyici manzara, her birimizin içindeki bin yıl için sonsuz fotoğraf fırsatları sunuyor. Kutunun dışında bir şey arıyorsanız, neden madenleri keşfetmiyorsunuz. Burada, maden teçhizatı kuşanabilir ve madenlerde yürüyebilir ve eğer şanslıysanız kendi denetimli patlamalarınıza katılabilirsiniz.

İZLANDA

macera seyahati

İzlanda, pitoresk manzarası ve Blue Lagoon’dan çok gezginlere sunacak çok şeye sahiptir. Buz mağaraları, binicilik, dalış ve nehir raftingi ile her birimizin içinde maceraperest için bir şeyler var. Şahsen, aktif bir volkan magma odasının içini keşfetmek için Thrihnukagigur’u ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

MYANMAR

macera seyahati

Myanmar ile Asya’nın yeni bir yanını keşfedin. Inle Gölü’nde, tek ayak üzerinde kayıkla kürek çekerek geleneksel balıkçı yöntemlerini öğrenin. Usta olmak için, aynı anda hem kürek çekip hem de balık tutabiliyor musunuz bir bakın, ama bize güvenin, yerlilerin sandığından daha zor.

KOSTA RİKA

macera seyahati

Kosta Rika, adrenalin bağımlılarının hayalidir. Zip-astardan şnorkelli yüzmeye, beyaz su raftingine ve doğa yürüyüşüne kadar olanaklar sonsuzdur. Üstüne üstlük, tüm bu maceralar, hiç ayrılmak istememenize neden olacak pitoresk bir ortamda gerçekleşir. Bu hedef herkesin yapılacaklar listesinde olmalıdır.

MOAB, UTAH

macera seyahati

Moab’da pitoresk kırmızı kaya manzarasında dolaşın. Bir sürü ünlü parça ile hayatınızın macerasına atılarak aktif benliğinizi şımartın. Aşağıdaki parkurları sürdüğünüzden emin olun: Porcupine Rim, Slickrock ve Whole Enchilada.

KIRGIZİSTAN

macera seyahati

Büyüleyici manzaralardan, yürüyüşten, bisiklete binmekten, ata binmekten ve tırmanmaktan hoşlanıyorsanız, Kırgızistan’ı deneyin. Jeti-Oğuz Kanyonu’nun Gök Dağları ve Alp Çayırları mutlaka görülmeli. Hak ettiğiniz boş zamanınızda, Rusya, Asya ve Türkiye’den etkilenen bazı yerel yemekleri deneyin. Özellikle bir Oromo deneyin.

ZIMBABVE

macera seyahati

Güney Afrika’daki daha az bilinen Zimbabve bölgesini keşfedin. Victoria Şelaleleri boyunca safariler, bungee-jumping ve akarsu raftingi gibi heyecan verici aktivitelerle, yaşanacak sonsuz macera ve eğlence var. Adrenalin patlamasını sağladıktan sonra, bir cipin güvenliğinden doğal ortamlarında dolaşan hayvanları izleyerek rahatlayın.